پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهدی اسلامی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ های لیراتا ویژه

تعداد بازدید ۲۸۶

من حدود 2 ماه پیش این گل خریدم. موقعیت گلدون پشت پنجره جنوبی است و نور غیرمستقیم خوبی داره درب تراس هم معمولا بازه و تهویه انجام می شه. برگ های پایین گل شروع به زرد شدن و ریزش کردن. با یک گل فروشی مشورت کردم از روی عکس گل گفت قارچ گرفته و آب زیاد بهش میدید و باید هر ده روز یکبار به اندازه 2 لیوان آب بریزید. یک پودر قارچ کشی هم بهم داد تا ازش محلول درست کنم و 3 بار به جای آب، از این محلول توی گلدون بریزم. تا حالا 2 بار ریختم و هر روز هم از این محلول روی برگ ها اسپری کردم ولی بازهم زرد شدن و ریختن برگ ها ادامه داره و نمیدونم مشکل چیه. لطفا راهنمایی کنید.

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۲۰ ۲۳:۰۱:۲۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس کامل گیاه به همراه گلدان را ارسال کنید

۱۴۰۱-۰۲-۲۰ ۲۳:۱۷:۲۱

مهدی اسلامی

عکس کامل گل به همراه گلدان

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۲۰ ۲۳:۲۱:۰۶

کارشناس شماره ۱

دو لیوان اب برای این سایز گیاه و گلدان به این بزرگی خیلی کم هستش آیا خاک گلدان سبکه یا بافتی متوسط داره ؟

۱۴۰۱-۰۲-۲۰ ۲۳:۲۷:۲۴

مهدی اسلامی

من خاک ها رو نمیشناسم ولی فکر می کنم خاک گلدون کوکوپیت باشه. موقع خریدن گل، گل فروش برای زه کشی گل یک بسته پوکه کف گلدون ریخت بعد گل رو با این خاک کاشت.

۱۴۰۱-۰۲-۲۰ ۲۳:۳۸:۴۷

مهدی اسلامی

من خاک ها رو نمیشناسم ولی فکر می کنم خاک گلدون کوکوپیت باشه. موقع خریدن گل، گل فروش برای زه کشی گل یک بسته پوکه کف گلدون ریخت بعد گل رو با این خاک کاشت.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۲۰ ۲۳:۴۰:۵۹

کارشناس شماره ۱

اگه کوکوپیت باشه یا بافت خاک خیلی سبک باشه باید خاک رو تعویض کنید ، به همین ترکیب پیتماس اضافه کنید تا بافت خاک متوسط بشه ، آبیاری رو در زمانی که خاک نسبتا خشکه انجام بدید میتونید با قرار دادن سیخ چوبی در خاک ، رطوبت رو تست کنید و بعد به اندازه ای بهش آب بدید که چند قطره از زیر گلدان خارج بشه . با ما در ارتباط باشید و وضعیتش رو اطلاع بدید

۱۴۰۱-۰۲-۲۱ ۲۲:۴۵:۱۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@