پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم بابایی

تعداد سوال: ۳

گل بنت قنسول ویژه

تعداد بازدید ۲۳۹

سلام من دیروز این گیاه رو گرفتم؛پشت پنجره جنوبي گذاشتم.نور خوبی داره.در مورد نحوه نگهداری این گیاه هر آنچه لازمه بفرمایید.و اینکه میگن تا پایان فصل سرما زنده ست یعنی چه؟ برای هرس کردن کجای از کجا باید شاخه ها رو کوتاه کرد؟

۱۴۰۱-۰۲-۲۴ ۰۹:۵۵:۳۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاهتون رو ارسال کنید

۱۴۰۱-۰۲-۲۴ ۱۳:۳۷:۳۰

مریم بابایی

سلام من این گیاه رو بعد از یک هفته خرید گلدون ش رو عوض کردم.بعد احساس کردم برگ هاش داره چروک میشه.وقتی پشت برگ ها رو نگاه کردم حشرات بسیار ریز کوچیک و سفیدی بودن.سم پاشی کردم.الان برگ ها از پایین شروع به ریزش کردن.لطفا منو راهنمایی بفرمایید که چیکار کنم که دوباره گیاه سرحال شه

۱۴۰۱-۰۳-۱۰ ۰۸:۵۵:۵۲

کارشناس شماره ۲

وقت بخیر اگر وقتی برگ هارو تکون میدید حشرات ریز از پشت برگ پرواز میکنند نشون دهنده افت سفید بالک هست و برای کنترلش دوبار سم پاشی با مالاتیون لازمه و ۱۰ روز بعد از اخرین نوبت سم پاشی لازمه کوددهی شروع بشه اولین کوداسید هیومیک به شکل ابیاری (سه ماه یکبار تکرار کنید) ۱۵ روز بعد کود فسفربالا( ماهی یکبار تکرار کنید) ۱۵ روز بعد خود پتاسیم بالا ( ماهی یکبار تکرار کنید) اگر حشرات کاملا چسبیده بود و پرواز نمیکرد اطلاع بدید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature حشره کش مالاتیون Malathion
۱۴۰۱-۰۳-۱۰ ۱۴:۴۲:۴۷

مریم بابایی

الان حشرات سفید از پشت گیاه از بین رفته.ولی از پایین گیاه خیلی ریزش داره. من تو خونه هیومیک اسید و کود ۲۰ ۲۰ و کود micro fertilizer دارم.کدوم شو بدم هرچند فرمودید که هیومیک رو بدم. گیاهم حالش خوب میشه؟

۱۴۰۱-۰۳-۱۰ ۲۳:۲۷:۴۸

مریم بابایی

الان حشرات سفید از پشت گیاه از بین رفته.ولی از پایین گیاه خیلی ریزش داره. من تو خونه هیومیک اسید و کود ۲۰ ۲۰ و کود micro fertilizer دارم.کدوم شو بدم هرچند فرمودید که هیومیک رو بدم. گیاهم حالش خوب میشه؟

۱۴۰۱-۰۳-۱۰ ۲۳:۲۷:۴۹

کارشناس شماره ۲

اگر هیچ اثری از آفت وجود نداره و حالت چسبناک هم سطح برگ نمیبینید بله از اسید هیومیک شروع کنید و سه ماه یکبار اسید هیومیک به شکل ابیاری داده بشه

۱۴۰۱-۰۳-۱۰ ۲۳:۴۵:۲۹

مریم بابایی

ریزش برگ هاش قطع میشه؟

۱۴۰۱-۰۳-۱۰ ۲۳:۴۹:۱۲

کارشناس شماره ۲

اول نیاز هست آفت کنترل بشه بعد گیاه تقویت بشه تا انرژی از دست رفته گیاهتوت برگرده اینطوری ریزش برگ قطع میشه

۱۴۰۱-۰۳-۱۲ ۰۱:۴۵:۰۵

مریم بابایی

سلام ریزش برگ های گلدون من متوقف شد.و برگ های جدید شروع به جوانه زدن کردن. سوالم اینه؛برگهایی که جوانه زدن الان به رنگ سبز هستن آیا باید کار خاصی انجام بدم که قرمز رنگ بشن یا خودشون تغییر رنگ میدن. گلدون من پشت پنجره جنوبی هستش و نور خوبی رو دریافت میکنه

۱۴۰۱-۰۴-۰۸ ۱۰:۳۳:۳۲

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر دقیقا نور خوب آب بدون املاح میخواد در کنار کودپتاسیم بالا سه بیست و اهن و امینو اسید بهش ندید

۱۴۰۱-۰۴-۰۹ ۰۰:۳۶:۰۰

مریم بابایی

دوهفته ی پیش بهش کود دادم الان به چه صورت بهش کود بدم از آهن استفاده نکنم؟

۱۴۰۱-۰۴-۰۹ ۲۰:۵۲:۵۳

کارشناس شماره ۲

نه اصلا از آهن استفاده نکنید برگ ها سبز میشه کود پتاسیم بالا و فسفر بالا ماهی یکبار با فاصله ۱۵ روز از هم استفاده کنید

۱۴۰۱-۰۴-۰۹ ۲۳:۲۵:۴۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@