پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

حمیده وزوایی

تعداد سوال: ۱

گیاه نخل کنتیا ویژه

تعداد بازدید ۱۶۶

سلام ،روزتون بخیر، خوشوقتم که با سایتتون آشنا شدم . من یک ماهه که یک‌گلدان بالاتر بزرگ کنتیا هدیه گرفتم ، تازه گلدونش وخاکش عوض شده بود که به من دادند ، از تعداد سوراخهای انتهاش خبر ندارم ،کف گلدون لیکاپن ریختند،در زاویه ی اتاق که هم پنجره ی جنوبی داره هم پنجره شرقی گلدون رو گذاشتم ،نور خوووووب فیلتر شده با پرده داره ،آب یاریش هم منظم بوده ،ولییییی،بعداز مدتی که وارد خونمون شد دیدم حشرات بسیاااااار ریزی از گلدان شروع به پرواز کردند ،هی زیاد وفادار شدند ،با محلول آفت کش خاک دونوبت به فاصله ی یکهفته آبیاری کردم ،کمتر شد ولی تمام نشد ،برگها شروع کردند به کم رنک شدن ،روی ساقه لکه های قهوه ای وسیاه پیدا شد نداره که میره بالا ،خلااااصه داره حسابی مریض میشه ،چکارش کنم ؟ دلم میخواد خاکش رو کامل عوض کنم میترسم استرس بهش وارد بشه ،تو خاکش همه چیز هست ،پوسته ی برنج ،خاک برگ و.....،حالا چکار کنم ،گلدون رو‌خالی کنم سوراخ اضافه کنم و خاک مناسب جایگزین کنم یا نه ؟

۱۴۰۱-۰۲-۲۶ ۱۵:۲۷:۰۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر حضورتون باعث افتخار کافه گلدون هستش . اگر ته گلدون سوراخ نداره باید حتما در ته گلدان ایجاد بشه تا آبِ اضافی از ته گلدان خارج بشه . رطوبت و گرمای محیط و یا عدم تهویه ی مناسب باعث فعال شدن حشرات شدند . اگر رطوبت کنترل نشه محیط ِ مساعد برای زندگی این حشرات فراهم شده و شما مدام در گلدان اونها رو مشاهده میکنید . بهتره ابتدا سوراخ زهکش ته گلدون رو ایجاد کنید و سعی کنید بین دو آبیاری خاک گلدون کمی خشک بشه . میتونید با سیخ چوبی رطوبت خاک رو تست کنید و بعد آبیاری رو انجام بدید . سعی کنید محیط نگهداری گیاه زیاد گرم و یا نوسان دما نداشته باشه . بهتره محیط کمی خنک باشه . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۴۰۱-۰۲-۲۷ ۰۰:۲۲:۰۱

حمیده وزوایی

تعداد سوال: ۱

با این لکه های قارچی چکار کنم ؟؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۲۷ ۱۰:۱۳:۳۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

میتونید نوک برگها رو که قهوه ای شده بچینید .

۱۴۰۱-۰۲-۲۷ ۲۲:۵۵:۴۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@