پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مرتضی

تعداد سوال: ۱

جویده شدن برگهای گیاه ویژه

تعداد بازدید ۳۱۳

سلام وقت شما بخیر یه زاموفیلیا دارم که برگهای اون مدتیه داره جویده میشن سرعت اون بیشترم شده، بهش قاچ کش سم مالاتیون و دیازنون در تایمای مختلف زدم ولی متاسفانه کنترل نمیشه چکار کنم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۲۷ ۰۸:۲۵:۳۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر گیاه دیگری کنارش هست؟

۱۴۰۱-۰۲-۲۷ ۰۸:۳۱:۲۴

مرتضی

سانسوریا بود جداش کردم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۲۷ ۰۸:۳۴:۴۵

مرتضی

کنار سایر گلهام با کمی فاصله کنار پنجره گذاشتمش

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۲۷ ۰۸:۳۶:۱۲

کارشناس شماره ۲

دقیقا علائم خوردگی سطح برگ سانسوریا هم هست حتما گیاهان کناری هم یک نوبت آفتکش کنفیدور اسپری کنید و برای زامیفولیا دو نوبت یک بار الان و یک نوبت 9 روز بعد با کنفیدور اسپری کنید و کمی داخل خاک هم بدید

۱۴۰۱-۰۲-۲۷ ۱۳:۰۶:۵۲

مرتضی

ممنون میشم پاسخ بدید که این سمی که میفرمایید (کنفیدور) تفاوتی با مالاتیون و دیازینون داره؟ چون من تازه این سموم رو برای گیاهم استفاده کردم. و آیا ممکنه استفاده این سموم مشکل رو حل نکنه؟ و نیاز هست برگهای آفت دیده رو از گیاه جدا کنم یا خیر؟ ممنونم

۱۴۰۱-۰۲-۲۷ ۱۴:۱۴:۴۵

کارشناس شماره ۲

بله سم کنفیدور سیستمیک هست و وارد شیره گیاه میشه و افت با تغذیه از گیاه از بین میره مالاتیون و دیازینون سم تماسی هستند کنفیدور طیف بیشتری از آفاتو از بین میبره

۱۴۰۱-۰۲-۲۹ ۱۲:۱۴:۳۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@