پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نظري

تعداد سوال: ۱

زرد شدن یک طرفه ساقه بامبو ویژه

تعداد بازدید ۲۱۵

ساقه یکی از بامبوها داره زرد میشه یطرفه بالا میره لطفا کمک کنید تا حال گیاهم بهتر بشه

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۲۷ ۱۱:۲۸:۱۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر ساقه نرم نیست؟

۱۴۰۱-۰۲-۲۷ ۱۳:۰۲:۵۹

نظري

نه گلدونش شکست عوض کردم حدود ۲هفته پیش دیدم یطرفه زرد شده یکمی هم چروک شده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۲۷ ۱۳:۲۵:۲۲

نظري

چرا جواب سوال من ندادید واریز هم کردم

۱۴۰۱-۰۲-۲۹ ۰۰:۲۷:۳۲

کارشناس شماره ۲

بله حتما پاسخ سوالتون رو میدم دیروز مشکل در ورود به سایت داشتم نشد پاسخ بدم عذرمیخوام

۱۴۰۱-۰۲-۲۹ ۱۲:۱۵:۱۷

کارشناس شماره ۲

برای گیاهتون از قطره های تقویتی مثل قطره بامبو. استفاده میکنید؟

۱۴۰۱-۰۲-۲۹ ۱۲:۱۵:۵۸

نظري

بله ولی دیر ب دیر جلوی نور هم نیست

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۲۹ ۱۳:۰۶:۵۴

کارشناس شماره ۲

الان حجم آب ظرف هم کمه دوبرابر این آب لازم داره آب جوشیده سردشده یاآب تصفیه استفاده کنید وهر زمان آب حالت شفاف نبود آب رو تعویض کنید ۲۰ روز یکبار قطره تقوینی بدید و ماهی یکبار چند قطره عصاره جلبک دریایی و جایی قرار بدید نور خوب غیرمستقیم داشته باشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود ارگانیک جلبک دریایی
۱۴۰۱-۰۲-۲۹ ۱۴:۰۷:۰۶

نظري

الان کاریش نکنم همینجوری بمونه آب جوشیده سرد شده دادم ربطی به گلدونس نداره گفتم همون مدل براش بگیرم عکس قطرها لطفا بزارید ممکنه رنگش سبز بشه؟

۱۴۰۱-۰۲-۲۹ ۱۴:۴۰:۰۹

نظري

جواب میدید لطفا یکی گف برش بزن بزار تو قارچ کش الان با راهکار شما دوباره سبز میشه؟

۱۴۰۱-۰۲-۲۹ ۱۸:۵۷:۲۹

کارشناس شماره ۲

ببینید اگر قسمت های از ساقه نرم و لهیده باشه قارچکش لازم داره شما ریشه هارو چک کنید ببینید نرم و لهیدگی دارند؟ ساقه حالت نرم داره؟ اگر نداشت قارچی نشده و علائم کمبود مواد غذایی و کمبود نور هست و گلدان باید شفاف باشه برای بامبو قطره بامبو متاسفانه در سایت موجود نداشتیم که براتون لینکشو بزارم جلبک و داشتیم و البته کلات اهن هم باغلظت نصف دوماه یکبار براش عالیه و برگ زرد تغییر رنگ نمیده فقط جلوی زرد شدن بقیه برگ ها گرفته میشه

کود مایع آهن protect nature
۱۴۰۱-۰۲-۳۰ ۰۱:۳۷:۱۸

نظري

به خاطر گلدونش میشه باشه عوض کردم بعد کج شده چی ؟

۱۴۰۱-۰۲-۳۰ ۱۴:۲۳:۴۴

کارشناس شماره ۲

جنس و اندازه گلدون مشکلی نداره برای گیاه بامبو کج شدن میتونه بدلیل کمبود نور باشه که گیاه ایستایی نداره

۱۴۰۱-۰۲-۳۰ ۱۵:۴۳:۵۲

نظري

ریشه نگاه کردم مثل همیشه بود فقط ساقه که یکم بالاتر از ریشه هست یکم لیز حالت بود و پوستش کنده میشه

۱۴۰۱-۰۲-۳۰ ۱۵:۵۵:۴۱

کارشناس شماره ۲

دقیقا اون قسمت لزج نشون دهنده پوسیدگی هست باید گیاه از اون قسمت جدا بشه پوسیدگی باعث میشه جذب مواد غذایی از،ریشه به خوب انجام نشه اون قسمت لزج رو با یک کارد ضدعفونی شده ببرید و بالا و‌پایینش که بابتش کاملا سالم هست رو یک ربع در محلول قارچکش قرار بدید که لینکشو براتون میزارم بعد میتونید دوباره همون ساقه هارو در آب قرار بدید تا ریشه بزنه و اون ساقه ریشه دار هم دوباره از قسمت بالا رشد داشته باشه

قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۱-۰۲-۳۰ ۲۳:۵۴:۰۷

نظري

پس این شاخه از شاخه های دیگه جدا کنم تو ی ظرف بعد اون جایی که لرج هست رو ببرم هر کدوم تو ی ظرف بزارم درسته؟ اون دوتا شاخه هم نیاز به قارچ کش دارن که کنارش هستن؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۳۱ ۰۰:۲۷:۲۰

نظري

اره امروز دقیق تر دیدم له شده بعد اون جوونه ها رو‌ که ار کنار رسد کردن چکار کنم؟ علت له شدن چی هست یکی از سالم ها هم قهوه ای سده فشار دادم آب زد بیرون

۱۴۰۱-۰۲-۳۱ ۰۹:۱۵:۳۱

کارشناس شماره ۲

تاجایی که لهیدگی وجود داره ببرید و قسمت سالم در قارچکش قرار بدید تعویض دیر به دیر آب باعثش میشه

۱۴۰۱-۰۲-۳۱ ۱۶:۰۳:۱۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@