پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نازنین

تعداد سوال: ۲

زامفولیا ویژه

تعداد بازدید ۳۴۹

سلام در خاک گلدان زامفولیام متوجه حشرات بسیار ریز سفیدی شدم حال گیاهم خوبه و حتی جوانه هم داره فقط روی برخی ساقه هاش جایی شبیه زخم هست ؛ من دو نوع سم مانکوزب و کارباریل سوین هم دارم اگر قابل استفاده باشند

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۲۸ ۰۰:۰۹:۳۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر حشره ها پرواز میکنند؟ یا چسبیده به گیاه هستند؟

۱۴۰۱-۰۲-۲۸ ۱۴:۰۴:۱۴

نازنین

حشرات بسیار ریز هستند ( کوچکتر از مورچه) به گیاه چسبیده نیستند و پروازشون رو من ندیدم فقط میبینم که روی سطح خاک هستند و به داخل خاک رفت و آمد دارند

۱۴۰۱-۰۲-۲۸ ۱۴:۱۱:۴۵

کارشناس شماره ۲

بله برای کنترل از سم افتکشی که دارید دو نوبت به فاصله ۷ روز استفاده کنیدهم به شما اسپری پاشی هم آب ابیاری سم سوین براش مناسبه

۱۴۰۱-۰۲-۲۹ ۱۲:۱۱:۰۰

نازنین

ممنونم ممکنه هم در مورد نحوه آبیاری و هم سم پاشی توضیح بدید؟! در مورد آبیاری میدونم باید نسبت مشخصی باشه و سم پاشی و آبیاری هردو باید به خاک گیاه باشه یا به ساقه و برگ؟

۱۴۰۱-۰۲-۲۹ ۱۲:۵۸:۳۷

کارشناس شماره ۲

بله براب ابیاری اجازه بدید سه چهارم ارتفاع خاک خشک بشه بعد آب بدید و هربار چک کنید چند قطره آب اضافی از زیر گلدون خارج بشه و برای سم پاشی هم سطح برگ سم پاشی کنید و هم کمی داخل خاک به شکل آبیاری بدید

۱۴۰۱-۰۲-۲۹ ۱۴:۱۰:۳۲

نازنین

ممنونم و با توجه به اینکه فرمودید هم آبیاری هم سم پاشی مناسبه یکی از این دو روش رو انتخاب کنم و دوبار به فاصله هفت روز انجام بدم؟! یا انجام هر دو روش رو به طور هم زمان توصیه میکنید؟

۱۴۰۱-۰۲-۲۹ ۱۴:۵۰:۴۸

کارشناس شماره ۲

بله هردو باهم اسپری پاشی که انجام دادید از باقی مانده سم ابیاری کنید و 7 روز بعد تکرار کنید

۱۴۰۱-۰۲-۳۰ ۰۱:۳۴:۳۳

نازنین

ممنونم ازتون گیاه من به توصیه مجموعه شما یک هفته درمیان آبیاری آهن با کود مایعی که از مجموعه شما تهیه کردم دریافت میکرد دوره سم پاشی آبیاری آهن رو متوقف کنم؟! ممنون میشم راهنمایی کنید با توجه به فصل گرم سال آبیاری آهن در چه بازه زمانی باید صورت بگیره??

۱۴۰۱-۰۲-۳۰ ۱۳:۲۳:۲۷

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم برای گیاه زامیفولیا هر 45 روز یکبار میتونید اهن بدید مشکلی ایجاد نمیکنه

۱۴۰۱-۰۲-۳۰ ۱۵:۴۲:۳۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@