پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۲

در موردگل آنتوریوم ویژه

تعداد بازدید ۳۰۱

سلام این گل آنتوریوم را دو ماه پیش خریدم اوایل خیلی گل داشت ولی دیگر گل جدید نمیدهد در صورتی که میگویند تمام سال گل میدهد آیا این درست است ؟ ضمنا گل فروش گفت هفته ای دو بار آبیاری شود و روزی سه مرتبه هم از فاصله یک متری اسپری آب شود ضمناکودی که عکس آن را برایتان ارسال کردم را هر دو هفته یکبار به گل میدهم ولی باز هم گل جدید ندارد ضمنا همچنان که در عکس گل مشاهده میفرمایید لکه های خشکی روی برگها هست برای بر طرف شدن آنها چه کاری باید انجام بدهم

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۳۰ ۱۴:۰۳:۳۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر عکس کودنیومده کود پتاسیم بالا بهش میدید؟ فاصله با منبع نور چقدرهست و چه مدت هست گیاه رو دارید؟

۱۴۰۱-۰۲-۳۰ ۱۵:۳۷:۴۶

کاربر

با سلام مجدد گل را دو ماه است خریدم داخل اطاق نگهداری میکنم با پنجره حدودا ۵ متر فاصله دارد و عکس کود را فرستادم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۲۰:۰۲:۵۹

کارشناس شماره ۲

گیاهتون رو دیگه غبار پاشی نکنید برای تامین رطوبتش یا جزیره در زیر گلدونی درست کنید یا دستگاه بخور سرد با فاصله دو متر قرار بدید سه ماه یکبار اسید هیومیک ماهی یکبار پتاسیم بالا و ماهی یکبار فسفر بالا بهش بدید بین کودها 15 روز فاصله بدید برای ابیاری با سیخ چوبی چک کنید هرزمان یک سوم خاک خشک شد بعد اب بدید براتون لینک کودهارو میزارم هر سوالی بود بفرمایید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۱-۰۳-۰۲ ۰۲:۱۶:۰۱

کاربر

سلام ممنونم از راهنمایی که کردید اگر طرز تهیه جزیره در زیر گلدان را بفرمایید ممنون میشوم واسید هیومیک ،پتاسیم و فسفر بالا را به صورت اسپری به گل بدهیم یا به صورت آبیاری بدهیم؟ هر کدام چه مقدار ؟ ودر چند لیتر آب ؟ ضمنا اندازه گلدان برای این گل مناسب است ؟ با تشکر

۱۴۰۱-۰۳-۰۲ ۲۱:۴۶:۴۸

کارشناس شماره ۲

همه کودها به شکل اب ابیاری داده بشه و حداقل دو هفته بین کودها فاصله بزارید و مقدار هر کود روی بسته نوشته شده برای ساخت جزیره یک زیر گلدونی سه سایز بزرگتر از قطر گلدون بگذارید و‌داخلش سنگریزه بریزید و نصف ارتفاع سنگ ها آب بریزید و‌گلدون سطح سنگ قرار بدید

۱۴۰۱-۰۳-۰۲ ۲۳:۴۲:۰۵

کاربر

با سلام دور تعدادی از گلدانها پشه های ریز پیدا شده چه کاری باید انجام داد و گلهای ساناز که سال گذشته پر از گل بوده امسال اصلا گل نمیدهند کودحیوانی دادم هرس کردم وسم هم پاشیدم و هر روز هم آبیاری میکنم ولی فایده ندارد لطفا راهنمایی بفرمایید

۱۴۰۱-۰۴-۰۵ ۱۳:۴۲:۳۶

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر کودپتاسیم بالا بدید تا گلدهی شروع بشه و برا پشه سیاه اجازه بدید حداقل یک سوم ارتفاع خاک گلدان خشک بشه بعد آبیاری کنید و از چسب زرد برای جذب پشه ها میتونید استفاده کنید

۱۴۰۱-۰۴-۰۵ ۱۴:۳۸:۵۸

کاربر

سلام گل آگلو نمادارم که روی برگهای آن طبق عکس زرد شدگیهایی هست علت چیست ؟ و چه باید کرد ؟ اگر راهنمایی بفرمایید ممنون هستم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۲۴ ۲۰:۲۹:۵۰

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر لطفا سوال اگلونما رو در تالار مربوط به اگلونما مطرح بفرمایید

۱۴۰۱-۰۴-۲۴ ۲۳:۲۸:۵۰

کاربر

سلام امروز که میخواستم به گل دیفن باخیا آب بدهم برای اولین بار مشاهده کردم که در زیر گلدانی تعدادی کرم های خیلی ریز بود با توجه به اینکه بنده گل را فقط هفته ای یک بار آب میدهم و صبر میکنم تا آب اضافه گلدان از ته آن بطور کامل تخلیه شود و بعدا زیر گلدانی را میگذارم و گلدان زهکشی مناسبی هم دارد لطفا بفرمایید علت چیست ؟ و چه کاری باید انجام بدهم تا این کرم ها از بین برود با تشکر

۱۴۰۱-۰۴-۳۱ ۱۵:۳۳:۳۸

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر لطفا سوال هر گیاه رو در تالار خودش مطرح بفرمایید هر تاپیک برای یک گیاه هست یک نوبت ابیاری با افتکش میخواد و تعویض خاک

۱۴۰۱-۰۴-۳۱ ۲۳:۴۹:۰۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@