پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

آنا پورعلی بابا

تعداد سوال: ۱

ریزش برگهای شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۳۳۲

سلام من شفلرا را از شما ۱۰ روز پیش گرفتم. چند روز اول یه دونه از برگاش ریخت و برگ دوم مجددا دیروز ریخت. از کود ضداسترسی که همکاراتون داده بودم همون روز اول ۲ لیوان ریختم. پشت پنجره نگهداری میکنم و اسپری آب رو چند روز یکبار انجام میدم. تنها جایی که از خونه نور داره روی کابینت آشپزخونه س ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۳۱ ۰۹:۴۹:۳۸

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر بخاطر تغییر جا تا حدود دوهفته کمی ریزش برگ طبیعیه اگر بیشتر ادامه داشت و ریزش برگ همراه لکه های قهوه ای بود حتما از همین تاپیک اطلاع بدید

۱۴۰۱-۰۲-۳۱ ۱۶:۰۰:۵۶

آنا پورعلی بابا

همین الان روی برکها چند تا لکه قهوه ای هست و احساس میکنم برگها دارن جمه میشن. حتی روی برگهای جدید هم لکه قهوه ای وجود داره.

۱۴۰۱-۰۲-۳۱ ۱۶:۰۵:۰۷

کارشناس شماره ۲

سطح گیاهتون رو غبار پاشی میکنید؟

۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۲۸:۴۸

آنا پورعلی بابا

بله

۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۶:۵۸:۱۸

کارشناس شماره ۲

اصلا غبار پاشیش نکنید شفلرا مستعد بیماری قارچی میشه براتون لینک قارچکش میزارم حتما تهیه کنید و سطح برگ اسپری کنید سه بار به فاصله سه روز از این قارچکش و برای تامین رطوبتش ظرف اب کنار گلدون بزارید یا از دستگاه بخور سرد استفاده کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۱-۰۳-۰۲ ۰۲:۱۳:۵۲

آنا پورعلی بابا

سپاسگزارم امروز صبح هم یه دونه دیگه از برگاش ریخت امیدوارم با این قارچ کش بهبود پیدا کنه

۱۴۰۱-۰۳-۰۲ ۰۸:۱۴:۱۳

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم روند تغییرات و طی ۱۰ روز اینده از طریق همین تاپیک اطلاع بدید

۱۴۰۱-۰۳-۰۲ ۲۳:۳۷:۰۴

آنا پورعلی بابا

سلام وقتتون بخیر دو بار تا امروز به فاصله سه روز قارچ کش زدم و ظرف آب کنار گلدون گذاشتم اما همچنان هر روز ریزش برگ داره. لطفا راهنمایی بفرمایید من نگران گلدونم هستم نمیخوام بدون برگ بمونه

۱۴۰۱-۰۳-۰۶ ۰۹:۳۲:۲۵

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر ببینید به هرحال تنش بیماری کمی باعث ریزش برگ های قدیمی میشه ولی ببینید لکه های سطح برگ همچنان بزرگ میشن؟ یا تعدادشون اضافه میشه؟

۱۴۰۱-۰۳-۰۶ ۱۲:۲۴:۴۵

آنا پورعلی بابا

لکه ها که بزرگ نشدن اما برگهایی که میریزن یه سری لکه های کمرنگ دارن.

۱۴۰۱-۰۳-۰۶ ۱۲:۳۰:۲۸

کارشناس شماره ۲

لطفا به این شماره واتسپ عکس لکه های جدید و ارسال کنید 09183161028

۱۴۰۱-۰۳-۰۶ ۲۳:۵۶:۳۵

آنا پورعلی بابا

به شماره ای که فرمودید عکسهارو ارسال کردم اما هنوز پاسخی دریافت نکردم. اینجا هم براتون ارسال کردم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۰۷ ۱۰:۰۷:۰۵

کارشناس شماره ۲

بله ممنون همچنان علائم قارچ در برگ ها وجود داره حتما قارچکش یک نوبت دیگه اسپری بشه اگر این جا نتونستید سوال مطرح کنید در واتسپ سوال رو بپرسید

۱۴۰۱-۰۳-۰۷ ۲۲:۳۹:۳۹

آنا پورعلی بابا

سلام وقتتون بخیر. درباره شفلرا قبلا ازتون مشاوره گرفتم که قارچ زده بود حالش خوب شد اما متاسفانه دوباره قارچی شد و از خاکش بارها کرم های سیاه میریخت بیرون. من مجبور شدم دوباره قارچ کش زدم و خاک گلدون رو عوض کردم اما الان بعد دو هفته برگها از ساقه جدا میشن و حال گلم خوب نیست. چیکار باید بکنم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۱۸ ۱۴:۰۸:۳۷

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر خاک رو کامل تعویض کردید؟ و بعد کاشت بهش قارچکش دادید؟

۱۴۰۱-۰۵-۱۸ ۱۴:۱۹:۱۸

آنا پورعلی بابا

بله کامل عوض کردم و قارچ کش زدم

۱۴۰۱-۰۵-۱۸ ۱۴:۲۳:۱۰

کارشناس شماره ۲

ریزش برگ بعد از تعویض گلدون اگر حدود یک هفته تا ۱۰ روز باشه طبیعیه رطوبت اطرافشو بالا ببرید با قرار دادن چند ظرف آب کنار گلدون

۱۴۰۱-۰۵-۱۸ ۱۴:۵۴:۳۲

آنا پورعلی بابا

سلام خسته نباشین شما بازدید حضوری هم دارید؟ حال گل من اصلا خوب نیست و همه شاخه هاش شل و آویزون شده.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۲۱ ۱۲:۵۸:۲۷

کارشناس شماره ۲

بله با این شماره واتسپ هماهنگ کنید لطفا ۰۹۳۷۵۶۴۲۱۵۸

۱۴۰۱-۰۵-۲۲ ۰۰:۵۸:۳۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@