پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

امید جوشقانی

تعداد سوال: ۲

چروک در ساقه بونسای و ریختن برگها ویژه

تعداد بازدید ۳۷۶

سلام چند وقتی هست بونسای من شروع به چروک شدن در ساقه و ریختن برگها کرده داخل آپارتمان در نور غیرمستقیم نگهداری میکنم و گاهی برای تهویه هوای گیاه آن را در تراس می گذارم نحوه آبیاری هم هروقت خاکش خشک شد سیرابش میکنم ولی الان چند وقته خاکش دیر خشک میشه زه کشی زیرش هم اوکیه نمیدانم چه کنم ساقش چروک شده ولی هنوز سفته

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۳۱ ۱۰:۲۹:۵۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر پشت برگ ها علایم چسبناگی یابرجستگی میبینید؟

۱۴۰۱-۰۲-۳۱ ۱۵:۵۹:۴۹

امید جوشقانی

خیر هیچ علائمی پشت برگها نیست فقط یک سری دانه های ریز که در عکس هم پیداست روی بعضی برگها ظاهر مبشه و خشک میشن در اصل ساقه گیاه داره خشک میشه که برگهاش شروع به ریختن کرده من امروز گذاشتمش داخل یک ظرف آب که کف گلدان کامل در آب باشه قارچ کش و تقویتی هم مخلوط در آب ریختم پای گلدان چندروز داخل هوای تراس (غیرآفتابگیر) گذاشتم ولی تقریبا نصف برگها زرد شدند

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۳۱ ۱۶:۱۴:۳۶

امید جوشقانی

این نکته را هم بگم زه کش زیر گلدان مناسب هست و آب از زیرش خارج میشه ولی خاک گلدان تا یکهفته خشک نمیشه انگار اصلا ریشه ها آب را جذب نمیکنه

۱۴۰۱-۰۲-۳۱ ۱۶:۵۵:۳۸

کارشناس شماره ۲

برگ های سطح خاک و بردارید و برای تقویتش ماهی یکبار جلبک دریایی سطح برگ اسپری کنید و ماهی یکبار هم بهش امینو اسید بدید دوماه یکبار از کلات اهن و سه ماه یکبار از اسید هیومیک استفاده کنید زمانیکه یک سوم خاکش خشک بود گیاه رو ابیاری کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature کلات آهن کود ارگانیک جلبک دریایی کود شیمیایی آمینه اسید
۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۲۷:۰۶

امید جوشقانی

با وضعیت فعلی فکر نمیکنم به این جاها برسه چون هرروز شرایطش داره بدتر میشه امروز تقریبا نصف بیشتر برگها زرد شدن از خاک درآوردم و ریشه اش را در آب گذاشتم کمکی میکنه؟ ساقه کاملا چروک شده

۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۸:۱۵:۱۰

امید جوشقانی

لطفا اگر پیشنهادی برای بهبود حال گیاه دارید فاصله پاسخگویی تان را کمتر کنید تا بهتر نتیجه بگیریم از دیروز تا امروز وضعیت گیاه خیلی بدتر شده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۱۷:۱۸:۱۳

کارشناس شماره ۲

تاابن اندازه چروک شدن سطح ساقه نشون دهنده تنش بالاست ریشه ها به خوبی آب جذب نمیکنن ببینید ریشه ها پوک هستن؟

۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۱۹:۲۰:۱۳

امید جوشقانی

ریشه ها را چک کردم ولی مشکلی نداشت فقط دور برخی قسمتهاش یک غلاف خشک شده بود که خردش کردم و وسطش ریشه های تازه بود در عکس مشخصه متاسفانه در طول روز پنجره باز هست ولی کسی نیست که تهویه هوای گرم محیط را تنظیم کنه داخل تراس هم غیرنورگیر هست ولی چندروز در آن محل قرار دادم وضعیتش فرقی نکرد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۱۹:۲۷:۵۲

کارشناس شماره ۲

این اندازه از چروک شدن علاوه بر تهویه به خاک و گلدون نامناسب هم بستگی داره حتما خاک مخصوص بونسای از گلفروش تهیه کنید و گلدونی انتخاب کنید که حداقل 5 سوراخ زهکش داشته باشه یاخودتون سوراخ ها رو ایجاد کنید و لایه زیرین رو سنگریزه بریزید و بعد از کاشت اولین ابیاری با قارچکش دومین ابیاری اسید هیومیک سومین ابیاری امینو اسید باشه برای ابیاری اجازه بدید حداقل یک سوم خاک خشک بشه بعد اب بدید

۱۴۰۱-۰۳-۰۲ ۰۲:۱۲:۳۵

امید جوشقانی

با این شرایط فیزیکی گیاه به نظرتان الان از آب در بیارم و داخل خاک بکارم دوباره حالش خوب میشه؟ تمام برگهای زردش هم ریختند

۱۴۰۱-۰۳-۰۲ ۰۸:۲۹:۵۸

کارشناس شماره ۲

بچون ریشه ها پوسیده نیست میشه در خاک خوب بکارید ولی اگر ریشه پوک و پوسیده باشه توی آب بمونه بهتره

۱۴۰۱-۰۳-۰۲ ۱۳:۵۶:۱۰

امید جوشقانی

سلام ارادت وضعیت گیاه بنظر تغییری نکرده ولی برگها همچنان ریزش دارند ساقه کمی از سفتی اولیه خارج شده ممکنه با کاشتن مجدد در گلدان جان تازه بگیره یا با توجه به شرایط فعلی گیاه بگذارم در آب بماند نیاز به ماده تقویتی نداره الان؟

۱۴۰۱-۰۳-۰۳ ۲۳:۳۷:۴۱

امید جوشقانی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۰۳ ۲۳:۳۸:۴۹

امید جوشقانی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۰۳ ۲۳:۴۳:۰۶

امید جوشقانی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۰۳ ۲۳:۴۳:۲۹

کارشناس شماره ۲

ماده تقویتیو کود که نه گیاه تا زمانیکه بیمار هست نباید کوددهی بشه قسمت انتهایی اگر نرم شده لازمه تکه بشه تا جایی که دیگه نرم و پوسیده نیست و بعد در محلول قارچکش قرار بدید و‌ بعد در خاک سبک بکارید

۱۴۰۱-۰۳-۰۴ ۰۰:۰۵:۴۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@