پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

منصوره کریمی

تعداد سوال: ۱

آویزان شدن برگ ها در اثر سم پاشی ویژه

تعداد بازدید ۲۱۱

سلام وقت تون به خیر. من یک گیاه دراسنای پرچمی دارم که مدتی پیش کنه پنبه ای زد و شروع به استفاده از سم کردم. هفته ای یک بار سم پاشی کردم. دیروز که هفته چهارم بود مقدار سم پاشی را بیشتر گردم و قطرات سم زیادی رو گیاه ماند.متاسفانه امروز برگ ها به شدت آویزان شدند. راهنمایی کنید لطفا برای احیای گیاه چه کاری انجام دهم. ضمنا میزان آب و نور مناسب برای این گیاه چقدر است.

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۰۲ ۰۰:۴۴:۲۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر ‌ معمولا طوبت زیاد و تهویه ی نامناسب محیط باعث بروز شپشک آردآلود میشه ، بهتره در زمان هجوم آفت از سم کنفیدور در دو نوبت و با فاصله ی دو هفته استفاده بشه هم بصورت آبیاری و هم اسپری، البته در کنار سمپاشی باید با مناسب کردن تهویه و کنترل رطوبت و آبیاری ، شرایط نگهداری را بهبود بدید در غیر اینصورت سمپاشی موثر نخواهد بود . بهتره آبیاری زمانی انجام بشه که بین دو آبیاری خاک گلدان نسبتا خشک شده باشه و تازمانی که خاک رطوبت داره از آبیاری خودداری کنید. فلا چون گیاه به دلیل استفاده ی زیاد از سم دچار تنش شده بهتره سمپاشی و کوددهی را متوقف و گلدان را در محیطی با تهویه ی بهتر قرار بدید و آبیاری را کنترل کنید تا به مرور گیاه سرحال بشه .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۱-۰۳-۰۲ ۰۱:۰۵:۱۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@