پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فرشته

تعداد سوال: ۱

بابا آدم ویژه

تعداد بازدید ۴۱۳

سلام وقت بخیر من تقریبا یکماه پیش یه گیاه بابا آدم خریدم و چند روز بعد متوجه لکه های زرد و بعد لکه های سوخته در لبه یکی از برگ ها شدم تا اینکه یک صبح تا شب یهو کامل اون برگ جمع شد و زرد شد ، به من گفتن تا دوماه طبیعیه این رفتار گیاه چون جابه جا شده ، ولی برگ زرد شده رو جدا نکنید نورش خوب باشه روی برگ آب اسپری نشه و ... گیاه زیر پنجره جنوبی هست و نورش خوبه ابیاریش هم ۷ تا ۱۰ روز یکبار انجام میدم اما الان یکی از برگ های دیگه از لبه داره شروع به جمع شدن میکنه و یکی دیگه از برگ ها هم دوباره لکه های ریزِ زرد داره... و البته یه برگ جدید هم داره رشد میکنه هنوز کامل باز نشده ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که این مساله واقعا طبیعیه؟ باید چه کاری انجام بدم

۱۴۰۱-۰۳-۰۵ ۰۹:۴۵:۳۷

فرشته

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۰۵ ۰۹:۵۸:۵۹

فرشته

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۰۵ ۰۹:۵۹:۲۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر پشت برگ یک پنبه مرطوب بکشید ببینید دونه سیاه روی گیاه میشینه

۱۴۰۱-۰۳-۰۵ ۱۴:۳۸:۲۹

فرشته

بله چند تا دونه خیلی ریز که به سختی قابل مشاهده هست

۱۴۰۱-۰۳-۰۵ ۱۴:۴۸:۱۰

فرشته

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۰۵ ۱۴:۵۳:۲۸

کارشناس شماره ۲

بله دقیقا این علایم کنه هست ببینید تارعنکبوت ریز هم داره؟ که سم مخصوصشو بگم استفاده کنید

۱۴۰۱-۰۳-۰۶ ۰۰:۰۳:۵۵

فرشته

خیر ،تار عنکبوت ندیدم

۱۴۰۱-۰۳-۰۶ ۰۰:۰۶:۴۶

کارشناس شماره ۲

سمی که براتون در لینک زیر میزارم سه بار به فاصله 5 روز سطح برگ اسپری کنید حتما سم پاشی در فضای باز همراه ماسک و دستکش باشه بعد از تموم شدن دوره سم پاشی باید گیاه تقویت بشه برای تقویت اول اسید هیومیک نیازه و 10 روز بعدش بهش امینو اسید بدید و جلبک دریایی سطح برگ اسپری کنید و ماهی یکبار هم کود سه بیست و دوماه یکبار کلات اهن میخواد این موارد برای تقویت باباادم واجبه تا نسبت به افت و بیماری ها مقاوم باشه لینک موارد تقویتی و براتون میزارم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20 کود مایع هیومیک اسید protect nature کلات آهن کود ارگانیک جلبک دریایی کود شیمیایی آمینه اسید کنه کش (آبامکتین)
۱۴۰۱-۰۳-۰۶ ۱۲:۲۷:۴۵

فرشته

سپاس از لطف و راهنمایی کاربردیتون?

۱۴۰۱-۰۳-۰۶ ۱۲:۳۰:۴۲

فرشته

فقط جسارتا لینک محصولات باز نمیشه و محصول رو نمایش نمیده نمیدونم دقیقا چه سمی هست و اسمش چیه

۱۴۰۱-۰۳-۰۶ ۱۲:۳۵:۵۶

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم در قسمت محصولات نگهداری گیاهان یا داروخانه گیاهپزشکی کلیک کنید این موارد و نیاز داره گیاهتون: ابامکتین 12-12-36 10-52-10 20-20-20 [جلبک دریایی امینو اسید هیومیک اسید کلات اهن

۱۴۰۱-۰۳-۰۶ ۲۳:۵۶:۰۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@