پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

علیرضا زارع

تعداد سوال: ۱۷

گل قهر ویژه

تعداد بازدید ۱۸۸

یه گل قهر خریدم نگهداری‌ شرایط خاصی داره از وقتی آوردم خونه برگاش بسته مونده یا شایدم شده تو شب برگاش بسته میشه یانه چون ظهر خریدم شب اومدم خونه بسته بود تو گل فروشی زیرش سنگ خیس بود

۱۴۰۱-۰۳-۰۶ ۲۲:۰۲:۳۸

علیرضا زارع

از بعد ظهر تو گرما هست ورطوبت نداشته احتمال خراب شدن هست

۱۴۰۱-۰۳-۰۶ ۲۲:۲۳:۱۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر اگه نور کم باشه هم برگها بسته میشه لطفا عکس گیاه رو ارسال کنید

۱۴۰۱-۰۳-۰۶ ۲۳:۲۹:۵۱

علیرضا زارع

یعنی توشب بسته میشه خود به خود

۱۴۰۱-۰۳-۰۶ ۲۳:۳۱:۵۰

علیرضا زارع

بهش آب آدم و جزیره درست کردم کودک بدم بهش

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۰۷ ۰۰:۴۴:۰۷

علیرضا زارع

سایز گلدون خوبه میخوام بزرگ ترش کنم مشکلی پیش نمیاد وقتی بهش دست میزنم گل هاش بسته است ولی شاخه روبه پایین میره این میتونه نشانه این باشه که گیاه خراب نشده راستی چه خاکی خوبه براش

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۰۷ ۰۰:۴۹:۲۸

کارشناس شماره ۱

بله با تاریک شدن هوا بسته میشه ، خاکش بهتره بافتی متوسط داشته باشه و زیاد سنگین نباشه ، بهتره گلدان رو کنار پنجره بزارید که نور کافی دریافت کنه اگه خاکش خوب باشه نیاز چندانی به کوددهی نداره ، این گیاه فصلی هستش و بعد از گلدهی بذر میده که باید بذرهاش رو بعد از خشک شدن جمع کنید و در بعار آینده بکارید ، چون بوته ی اصلی خشک میشه . آبیاری اش رو هرزمان که خاک نسبتا خشکه انجام بدید ، جزیره مفید است . اگر ریشه از زیر گلدون بیرون زده میتونید گلدون رو یک سایز بزرگتر کنید .

۱۴۰۱-۰۳-۰۷ ۰۸:۳۱:۴۰

علیرضا زارع

فصلش تا کی هست من الان خریدم ممکنه گل و بذر نده دقیقا ترکیب چه خاکی خوبه اگه ریشه از زیر بیرون نزنه و من گلدون بزرگ تر بذارم خراب میشه یعنی گلدون تنگ دوست داره یا بزرگ

۱۴۰۱-۰۳-۰۷ ۲۲:۳۷:۳۳

کارشناس شماره ۱

تقریبا تا اواسط پاییز میمونه ، گلدهی و بذر دهی در تابستان است . مثل کاکتوسها گلدون کوچیک دوست نداره اما بهتره ریشه تو گلدون پر بشه بعد گلدون رو تعویض کنید .

۱۴۰۱-۰۳-۰۸ ۰۰:۳۶:۵۲

علیرضا زارع

خاکش چه ترکیبی باشه

۱۴۰۱-۰۳-۰۸ ۰۱:۰۶:۲۵

کارشناس شماره ۱

ترکیبی از خاکبرگ آماده و کمی پیتماس یا خاکباغچه

۱۴۰۱-۰۳-۰۸ ۲۳:۵۲:۲۱

علیرضا زارع

ببخشید این زیر گلدون رو نگاه کردم فککنم از 2 تا سوراخش ریشه زده بیرون ریشه نیست به نظر شما که گلدون رو بزرگ تر کنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۱۵:۴۰:۰۱

علیرضا زارع

به نظر شما خاک خودش چیه وچقدر سایز گلدون بزرگ تر کنم اگه خیلی بزرگ کنم سایز گلدون رو خراب میشه فقط خاک خودش رو بگید چیه

۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۱۵:۴۸:۵۹

علیرضا زارع

اگه خامو عوض کنم چون درحال رشده وشما گفتین موقع گلدهیش هست مشکلی پیش نمیاد چون میخوام بذر بگیرم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۱۵:۵۸:۱۷

کارشناس شماره ۱

ریشه ی کمی از زیر گلدون ، زده بیرون هنوز جا برای رشد داره ، فعلا نیازی به تعویض گلدون نیست . برای گلدهی حتما باید بهش نور کافی برسونید اگر نور کم باشه به گل نمیره . خاکش هم همون ترکیبی که در کامنت قبلی بیان شد استفاده کنید . اگر مصر به تعویض گلدون هستید ، بهتره گلدون جدید ، یک سایز بزرگتر از گلدون فعلی باشه .

۱۴۰۱-۰۳-۱۰ ۰۰:۲۴:۳۰

علیرضا زارع

اگه گلدون عوض کنم رشدش متوقف نمیشه گل میده نورش خوبه فقط تعویض گلدون میترسم خراش کنه

۱۴۰۱-۰۳-۱۰ ۰۰:۳۲:۲۹

کارشناس شماره ۱

اگه در حال رشده بهتره کاری بهش نداشته باشید . اگر تمایل به تعویض دارید باید مراقب باشید تا خاک اطراف ریشه ، از ریشه جدا نشه . بهتره خاک خشک باشه و گیاه رو بصورت قالبی از گلدان خارج کنید و بعد از کاشت مجدد ، اونرو سیرآب کنید .

۱۴۰۱-۰۳-۱۰ ۰۰:۴۲:۱۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@