پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

علیرضا زارع

تعداد سوال: ۱۷

ادنیوم ویژه

تعداد بازدید ۲۱۴

نگهداری این گل چه شرایطی داره گلدون خیلی کوچیکه البته اندازه گیاه هم یک وجب کمتره

۱۴۰۱-۰۳-۰۶ ۲۳:۲۷:۴۳

علیرضا زارع

گلدون بزرگ تر خوب نیست

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۰۷ ۰۰:۴۲:۰۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر ، ادنیوم به نور زیاد نیاز داره ، آبیاری اش مثل کاکتوسهاست و نسبت به آبیاری زیاد ، حساس هستش ، گلدان هر چه کوچکتر باشه براش بهتره ، هم در فرم گرفتن ریشه و تنه و هم اینکه احتمال پوسیدگی اش کمتر میشه ، در بهار و تابستان با کود پتاس و فسفر بالا هر دو هفته یکبار تقویتش کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36
۱۴۰۱-۰۳-۰۷ ۰۸:۲۱:۳۳

علیرضا زارع

این گل رطوبت لازم داره

۱۴۰۱-۰۳-۰۷ ۲۲:۳۳:۰۲

کارشناس شماره ۱

خیر ، رطوبت میتونه باعث پوسیدگی اش بشه

۱۴۰۱-۰۳-۰۸ ۰۰:۳۴:۴۷

علیرضا زارع

ببخشید یه گل داد سر گل ادنیوم ولی الآن گلش پژمرده ‌ده علتش چی میتونه باشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۲۳ ۲۲:۴۳:۰۳

کارشناس شماره ۱

گرما ، تهویه ی نامناسب و سایر عوامل محیطی میتونه علتش باشه البته گلها بعد از مدتی پژمرده شده و میریزند و این طبیعی هستش .

۱۴۰۱-۰۳-۲۴ ۰۶:۱۹:۱۵

علیرضا زارع

ببخشید من یه شاخه از گل پاچیرا جدا کردم 3 ماهه تو آبه از بالا زنده است وبرگ درمیاره ولی از پایین ریشه نمیده تو چه خاکی بذارمش میخوام به خاک منتقل کنمش چه خاکی خوبه

۱۴۰۱-۰۴-۱۰ ۱۳:۲۰:۰۶

علیرضا زارع

ببخشید گل قهرم شاخش خیلی بلند شده از قلمه تکثیر نمیشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۱۰ ۱۴:۳۷:۵۰

کارشناس شماره ۱

اگه تو ماسه بزارید برای ریشه زایی خوبه گل قهرو آشتی فصلی هستش و از طریق بذر تکثیر میشه

۱۴۰۱-۰۴-۱۰ ۱۴:۴۹:۳۵

علیرضا زارع

ببخشید برای پاچیرا این خاک بنسای خوبه میخوام عوضش کنم چیزی دیگه قاطی نکنم هزارپا داره خاک

۱۴۰۱-۰۴-۱۶ ۱۴:۵۹:۵۶

علیرضا زارع

این خاک مخصوص بنسای است کامل پاچیرا رو از تو خاک در بیارم هزار پا هارو جدا کنم مشکل نداره

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۱۶ ۱۵:۰۲:۳۲

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر بله میتونید از این خاک استفاده کنید فقط برای گلدان حتما زهکشی انجام بدید و اگه گیاه ریشه اش زیاد نیست ، سایز گلدون رو بزرگ نکنید و تو همون گلدون قبلی گیاه رو بکارید .

۱۴۰۱-۰۴-۱۶ ۲۳:۳۱:۰۲

علیرضا زارع

ببخشید گل دیفن باخیا من گفته بودم خاکش چی باشه گفته بودین خاک برگ حالا رشدش خوبه برگ در میاره ولی کوچک گفتین گلدان خیلی بزرگه و خاکش مناسب نیست اگه الان عوض کنم از رشدش چیزی کم نمیشه

۱۴۰۱-۰۴-۱۸ ۱۵:۱۱:۳۶

کارشناس شماره ۱

نه موردی نداره اما اگه رشدش خوبه تعویض نکنید ، کوددهی رو قطع کردید ؟

۱۴۰۱-۰۴-۱۸ ۱۸:۱۶:۵۳

علیرضا زارع

بله کود رو قطع کردم رشدش خوب شده ولی برگاش کوچیکن و هرکدوم یه اندازه ای هست و برگ بزرگ نداره برا این گفتم عوضش کنم

۱۴۰۱-۰۴-۱۸ ۱۹:۲۹:۲۷

کارشناس شماره ۱

بله میتونید تعویض کنید اما چون فعلا رشدش خوبه بهتره اینکارو انجام ندید تا ریشه پر کنه .

۱۴۰۱-۰۴-۱۹ ۰۷:۱۶:۰۷

علیرضا زارع

ببخشید من یک برگ سانسوریا گیر آوردم چند تیکه کردم و گذاشتم تو خاک امروز یکی از برگ ها امروز پوسیده بود اون سه تای دیگه هم ریش نداده بود ویکی از اون سه تا تهش سیاه بود چه خاکی خوبه و تقریبا چقد زمان میبره ریشه دار بشه و چه خاکی خوبه وباید خشک باشه یا خیس باشه همیشه رطوبت داشته باشه یا نه

۱۴۰۱-۰۴-۲۳ ۱۶:۱۶:۳۶

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر میتونید هم تو خاک و هم تو آب ریشه دار کنید . اگه تو اب بزارید نباید اجازه بدید ریشه زیادی در اب رشد که ، به محض اینکه ریشه یکی دوسانت شد اونرو به خاک منتقل کنید . ترکیبی از خاکبرگ و پیتماس براش خوبه . معمولا در این فصل حداکثر دو هفته ای ریشه میده . اگه ته قلمه سیاه شده باید قسمت سیاه شده رو حذف کنید و قلمه رو دوباره بکارید .

۱۴۰۱-۰۴-۲۳ ۲۳:۰۶:۱۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@