پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فرخ نژاد

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ بامبو آبی ویژه

تعداد بازدید ۱۶۵

سلام وقت بخیر، حدود ۵ سالی هستش که سه تا بامبو آبی دارم، و رشد خوبی هم توی این مدت داشتن، ولی تقریبا یه مدت میشه که برگها در حال زرد شدن هستن و به خصوص یک هفته ای میشه که یکی از بامبوها شدیدتر شده! از قطره استفاده کردم، از روی و پتاس و غیره که مربوط به خود گیاه میشه استفاده کردم، حتی برای اینکه رطوبت کافی داشته باشه آب‌پاشی کردم ولی باز در حال زرد شدن هستش به خصوص یکی از اون سه تا. لطفا راهنمایی کنید که چه کاری بایستی انجام بدم، متشکرم

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۰۷ ۱۰:۰۳:۴۱

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر ریشه ها نرم و قهوه ای نشدن؟

۱۴۰۱-۰۳-۰۷ ۲۲:۳۸:۱۳

فرخ نژاد

سلام مجدد آره ریشه ها نرم شدن و به راحتی موقع شستشو جدا میشن، ولی به خاطر پتاسی که بهشون دادم ریشه جدید هم زدن ولی این یکی که از قبل عکسش رو فرستادم خدمتتون یکی دو روزی هستش که به سرعت در حال زرد شدن هستش اما اون دوتای دیگه فقط نوک برگ در حال زرد شدنه به صورت کند

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۰۷ ۲۲:۵۱:۲۴

کارشناس شماره ۲

لطفا عکس ریشه ها هم ارسال بفرمایید لازمه ریشه های نرم و پوسیده کامل جدا بشه و ساقه در محلول قارچ کش قرار بگیره بعد دوباره در اب ریشه دار بشه پوسیدگی میتونه باعث زرد و خشک شدن کل گیاه بشه

۱۴۰۱-۰۳-۰۷ ۲۳:۳۸:۱۴

فرخ نژاد

اتفاقا امروز اون بامبو که در حال زرد شدن هستش ریشه اون رو قطع کردم همونطور که توی عکس هستش، اما همچنان در حال زرد شدنه، ولی اون دو تا رو هنوز قطع نکردم! و شستشو دادم و ریشه های نرم شده رو جدا کردم! چکار کنم تا اون بامبو از زرد شدن اسپت کنه؟؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۰۷ ۲۳:۵۹:۱۱

فرخ نژاد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۰۸ ۰۰:۰۰:۳۸

کارشناس شماره ۲

ببینید قسمت زرد دیگه سبز نمیشه فقط با جلوگیری از،پوسیدگی از بیشتر شدن الودگی جلوگیری میکنیم قسمت های بریده شده حدود یک ربع در قارچکش قرار بدید و بعد بزارید یکم خشک بشع بعد در آب جوشیده سرد شده یاآب تصفیه قرارشون بدید یک هفته بعد بهش قطره مخصوص بدید و ماهی یکبار عصاره جلبک دریایی رقیق هم براش عالیه

۱۴۰۱-۰۳-۰۸ ۱۳:۱۳:۱۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@