پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سحر نعمت الهی

تعداد سوال: ۲

پژمرده شدن اکسالیس ویژه

تعداد بازدید ۲۰۴

سلام گیاه اکسالیس من پژمرده شده و در طول روز هم برگ ها به سمت پایین هستند. دو هفته پیش بهش کود دادم. اما از همون موقع انگار حالش بد شده . چون من مسافر هستم ممنون میشم سریعتر راهنمایی بفرمایین

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۱۶:۴۶:۱۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . برگها رو قطع کنید تا دوباره برگ جدید بزنه ، براش جزیره بسازید و اگه خاک خشکه کاملا سیرآبش کنید ، کدوم شهر تشریف دارید ؟

۱۴۰۱-۰۳-۱۰ ۰۰:۱۸:۱۸

سحر نعمت الهی

ممنونم از پاسخگوییتون. من تهران هستم. گیاه رو عید از شمال اوردم تهران. میشه لطفا بگین دقیقا از کجا قطع کنم. و اینکه بعد از قطع کردن گلدان رو کجا بزارم. طرز ساخت جزیره رو هم بگین لطفا. صدف دارم از اونا میشه برا ساخت جزیره استفاده کرد؟

۱۴۰۱-۰۳-۱۰ ۰۷:۵۸:۱۳

سحر نعمت الهی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۱۰ ۰۸:۱۹:۵۴

سحر نعمت الهی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۱۰ ۰۸:۲۰:۴۵

سحر نعمت الهی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۱۰ ۰۸:۲۱:۲۹

سحر نعمت الهی

ممنون میشم ببینین مراحل رو درست رفتم. برگها رو بریدم. اب دادم به گیاه . و کف بشقاب اب ریختم و صدف .‌و گلدان رو داخل اون گذاشتم. البته سطح گلدان بالاتر از اب و روی صدف هاست .

۱۴۰۱-۰۳-۱۰ ۰۸:۲۲:۵۲

سحر نعمت الهی

جایی هم گذاشتم که نور غیر مستقیم بهش میخوره .‌

۱۴۰۱-۰۳-۱۰ ۰۸:۲۴:۰۹

کارشناس شماره ۱

اون ساقه ها رو هم تا نیمه قطع کنید . به اندازه ی دو بند انگشت باقی بمونه کافی هستش ، از این به بعد ابیاری رو در زمان خشک بودن خاک گلدان انجام بدید . یکبار هم بهش هیومیک اسید با دوز کم بدید ( در حدود نصف غلظت توصیه شده). بله استفاده از صدف به جای سنگریزه ایرادی نداره ، فقط به گیاه حتما هوای تازه هم برسونید . تا زمانی که خاک رطوبت داره از آبیاری خودداری کنید . بله درست انجام دادید .

۱۴۰۱-۰۳-۱۰ ۲۳:۱۸:۴۹

کارشناس شماره ۱

لینک کود

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۱-۰۳-۱۰ ۲۳:۱۹:۰۹

سحر نعمت الهی

خیلی ممنونم از راهنماییتون. موفق باشین.

۱۴۰۱-۰۳-۱۰ ۲۳:۲۴:۵۸

کارشناس شماره ۱

خواهش میکنم انجام وظیفه بود .

۱۴۰۱-۰۳-۱۱ ۰۷:۴۷:۴۶

سحر نعمت الهی

خیلی ممنونم از پاسخگوییتون. اخرین سوالم اینه که حالت جزیره تا کی باید باشه ؟ تا زمان جوانه زدن دوباره؟

۱۴۰۱-۰۳-۱۱ ۱۳:۱۱:۴۴

کارشناس شماره ۱

بله فعلا چون فصل گرم در پیش هستش بزارید جزیره داشته باشه براش بهتره . با شروع فصل سرد جزیره رو بردارید .

۱۴۰۱-۰۳-۱۲ ۰۱:۱۳:۱۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@