پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نفیسه حاتمی موسوی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن گل دیفن باخیا و لکه های قهوه ای خطی روی برگ ویژه

تعداد بازدید ۶۹۵

سلام هفته دوم عید گل خریدم ابیاریش هر موقع خشک میشد خاک آب دادم برگ های پایینش شروع کرد یکی یکی زرد شدن و میوفتاد روی برگ هاش حالت یک خط که وسط کرم رنگ و دور قهوه ای رنگ از چند روز بعد از خریدن اینجوری شد اما برگ جدید میده گفتم شاید جایش بده بردم سمت پنجره غربی که هم آفتاب داره و رو به نور ممنون میشم کمکم کنید که باید چه نوع قارچ کشی بخرم یا سم

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۱۰ ۱۸:۰۱:۳۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر آیا بین دو آبیاری خاک گلدان را از نظر خشکی تست میکنید؟ در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟ آیا قسمتهای زرد شده ابکی هستند یا فقط زرد و خشک هستند ؟

۱۴۰۱-۰۳-۱۰ ۲۳:۲۴:۰۵

نفیسه حاتمی موسوی

سوال اول تست نکردم سوال دوم هفته ای یک لیوان و نصفی سوال سوم زرد و آبدار عکس از روی برگ میخواستم ارسال کنم نشد الان ارسال میکنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۱۰ ۲۳:۵۱:۳۲

کارشناس شماره ۱

گیاهتون قارچی شده . قسمتهای زرد شده و آسیب دیده رو جدا کنید . یکبار گیاه را با قارچ کش آبیاری کنید البته زمانی که خاک نسبتا خشکه و زمان آبیاری فرا رسیده باشه ، بین دو آبیاری خاک رو با سیخ چوبی تست کنید و اگر خاک گلدان رطوبت داره از ابیاری خودداری کنید ، به گیاه هوای تازه ررسونید و سعی کنید محیط نوسان دما ی زیاد ، نداشته باشه . سمپاشی را در خارج منزل و در محیطی سایه انجام بدید.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۱-۰۳-۱۱ ۰۷:۳۹:۴۲

نفیسه حاتمی موسوی

سلام ممنون از کارشناسی شما بزرگوار میرم داخل عکس میزنم موجود نیست که بخرم ممنون میشم راهنماییم کنی

۱۴۰۱-۰۳-۱۱ ۱۱:۱۷:۰۵

کارشناس شماره ۱

خواهش میکنم انجام وظیفه بود . از طریق سایت با همکاران تماس بگیرید راهنماییتون میکنند .

۱۴۰۱-۰۳-۱۲ ۰۱:۱۱:۵۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@