پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم

تعداد سوال: ۱

خشک شدن و ریزش برگ فیکوس آفریقایی ویژه

تعداد بازدید ۴۲۴

من ده روز هست که گیاه فیکوس آفریقایی رو خریدم و آوردمش خونه یک روز در میان غبارپاشیش میکنم و هفته ای یک بار هم آبیاری. گیاه به فاصله ۴ متر از پنجره جنوبی هست و نور خانه زیاده و کاملا روشن. برگ هارو تمیز میکنم. امروز دیدم دوتا از برگهای پایینیش خشک شده و تا دست زدم افتادن. ممنون میشم راهنمایی کنید که مشکلش چی میتونه باشه؟ حاشیه های چند برگ بزرگش هم لکه های ریز قهوه ای خشک شده داشت از روزی که خریدمش. طبیعی هست یا گیاه مشکلی داره؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۱۱ ۱۵:۳۹:۲۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر ، آیا دمبرگِ برگهایی که افتاده هم سیاه یا قهوه ای شده بود ؟ در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟

۱۴۰۱-۰۳-۱۲ ۰۰:۰۹:۱۹

مریم

در هر بار آبیاری یکم کمتر از یک لیتر آب میدم. روی برگ هایی که خشک شدن هم یک لکه های ریز قهوه‌ای سوخته بود مثل بعضی برگای دیگه‌ش

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۱۲ ۰۰:۱۷:۴۲

کارشناس شماره ۱

معمولا سوختگی حاشیه ی برگها به آبیاری نادرست ، مربوط میشه ، مدتی به این شیوه ابیاری رو انجام بدید ابتدا اجازه بدید بین دو آبیاری خاک گلدون نسبتا خشک بشه(حداقل تا یک سوم ) ، میتونید خشکی خاک رو با سیخ چوبی تست کنید. بعد گیاه رو سیرآب کنید طوری که چند قطره ی کم ، از ته گلدان خارج بشه ، یکبار هم بهش هیومیک اسید با دوز کم بدید .برگهای لکه دار ترمیم نمیشن .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۱-۰۳-۱۲ ۰۱:۱۰:۳۳

مریم

ممنون از راهنماییتون عکسها تو نور روز گرفته شده ممکنه به خاطر سایه ای که گوشه مبل بهش انداخته و نور کمتری به برگهای پایین رسیده خشک شده باشن برگای پایین؟

۱۴۰۱-۰۳-۱۲ ۰۱:۱۶:۰۸

مریم

و اگر قسمت های قهوه ای رو با قیچی ریز از گیاه جدا کنم کمک میکنه که بیشتر نشن ؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۱۲ ۰۱:۱۹:۰۹

مریم

و اگر قسمت های قهوه ای رو با قیچی ریز از گیاه جدا کنم کمک میکنه که بیشتر نشن ؟ یا ممکنه این ریزش برگ به خاطر جابجایی محل گیاه باشه ده روز پیش جابجا شده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۱۲ ۰۱:۲۵:۲۱

مریم

امروز صبح هم یه برگ دیگه ش خشک شد? چیکار باید بکنم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۱۲ ۱۰:۱۵:۳۰

مریم

تو خاکش یه کرم دیدم الان

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۱۲ ۱۰:۲۵:۳۷

کارشناس شماره ۱

بله میتونید قسمتهای آسیب دیده ی برگ رو قیچی کنید اما در نهایت اون برگ کاملا از بین میره . محیط نگهداری اش رو تغییر بدید . اونرو در جایی پرنور با تهویه خوب بزارید اگر در داخل منزل نمیتونید چنین محیطی براش فراهم کنید بهتره در بهار و تابستان گیاه را در راه پله ی نورگیر قرار بدید و با شروع فصل سرما گیاه رو به جای گرم منتقل کنید . برگهای آسیب دیده را جدا کنید و یکبار بهش هیومیک اسید با دوز کم بدید . آبیاری را بصورت منظم و کافی انجام بدید و میتونید از جزيره برای رطوبترسانی استفاده کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۱-۰۳-۱۳ ۰۰:۵۷:۰۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@