پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سارا فتحی

تعداد سوال: ۲

خشک شدن ناگهانی برگ درخت لریتا؟؟؟ ویژه

تعداد بازدید ۳۲۹

وقت بخیر من یک درخت لریتا بزرگ خریداری کردم برام اوردن خانه و گلدانش را عوض کردم ۲ روز گذشت و برگهایش شروع به خشک شدن کردکلا درختم داره

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۱۱ ۲۲:۱۹:۱۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر ، خاکش کوکوپیت و پرلیته ؟

۱۴۰۱-۰۳-۱۲ ۰۰:۰۲:۲۷

سارا فتحی

نمیدانم از یک مجموعه گل فروشی معتبر اوردن و گلدانش را عوض کردن . یک شب خوب بود . فرداش برگهاشو با اب تسویه پاک کردم .۳ روز بعد از عوض کردن خاکش بهش اب دادم و جابه جاش کردم . اول کاملا پشت پنجره بود گذاشتم ۳ گوشه سالن البته پنچره قدی کنارش هست و در کاملا باز و اصلا نبستم .وقتی جابه جاش کردم فرداش اینطوری شد . گل فروش گفت باید همانجا پشت پنجره میبود ولی جایی هم که گذاشتم نورش خوبه . گفت بزار سر جای اولش امشب جابه جاش کردم و گزاشتم دوباره پشت پنجره افتاب مستقیم نداره ولی نورش خوبه . ممکنه شک ناشی از عوض کردن گلدانش باشه ؟؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۱۲ ۰۰:۱۱:۴۲

کارشناس شماره ۱

بله هم شوک ناشی از جابجایی و هم اگر خاکش زیادی سبک باشه و یا کوکوپیت و پرلیت باشه براش مناسب نیست خاک فیکوس باید بافتی متوسط داشته باشه و بعد از تعویض گلدان باید گیاه آبیاری میشد ، گلدان فلزی برای این گیاه مناسب نیست ، فاصله ی بالای گیاه تا سقف حدودا چند سانته ؟ منظور حدفاصل بین سقف و گیاه هستش.

۱۴۰۱-۰۳-۱۲ ۰۰:۵۴:۴۵

سارا فتحی

حدود ۱۵ سانتیمتر . من نمیدونستم گلدان فلزی مناسب نیست . البته زیر گلدان خیلی سوراخ زدیم که گل خفه نشه .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۱۲ ۰۱:۰۰:۴۹

کارشناس شماره ۱

کلا بهتره گیاهان بصورت مستقیم در گلدان فلزی کاشته نشن . فاصله ی گیاه تا سقف خیلی کمه و این میتونه گیاهتون رو دچار مشک جدی کنه بهتره حداقل نیم متر فاصله باشه .

۱۴۰۱-۰۳-۱۳ ۰۰:۵۱:۰۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@