پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

محسن بختیاری

تعداد سوال: ۱

زمان مناسب خارج کردن ویاز از خاک و شرایط نگهداری ویژه

تعداد بازدید ۱۵۱

سلام وقت بخیر. ببخشید من یه گل دارم فکر کنم گلایول باشه. می خوام پیازهاشو از خاک خارج کنم و برای سال آینده کشت کنم. سوالم اینه که زمان مناسب خارج کردن از خاک کی هست؟ ‌و شرایط نگهداری پیازها چگونه است و کجا می تونم نگهداری کنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۱۳ ۱۳:۱۹:۴۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . تا زمانی که برگها سبز هستند و کاملا خشک نشده اند میتونید پیازها رو در گلدان باقی بزارید و بهتره در این مدت با کود پتاس بالا گیاه رو تقویت کنید . بعد از خشک شدن کامل برگها ، میتونید از خاک خارج و در جایی خشک و خنک نگه دارید .

۱۴۰۱-۰۳-۱۳ ۲۲:۴۵:۵۶

کارشناس شماره ۱

لینک کود پتاس بالا

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36
۱۴۰۱-۰۳-۱۳ ۲۲:۴۶:۳۳

محسن بختیاری

تعداد سوال: ۱

ممنونم بابت راهنمایی. پس از خروج پیازها از خاک می تونم تو یخچال نگهداری کنم؟؟ برای رشد بیشتر و قویتر شدن پیازها کود فسفر مناسب تر نیست؟؟

۱۴۰۱-۰۳-۱۳ ۲۳:۰۶:۴۹

کارشناس شماره ۱

بله میتونید در یخچال نگهداری کنید فقط قبل اش باید کاملا خشک شده باشه و رطوبت نداشته باشه چون کپک میزنه ، میتونید از کودهای حاوی فسفر و پتاس بالا استفاده کنید .

۱۴۰۱-۰۳-۱۴ ۲۱:۴۹:۲۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@