پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهرا حسن زاده

تعداد سوال: ۱

توقف رشد برگ انجیری ویژه

تعداد بازدید ۵۶۵

سلام.مونسترای من رشدش متوقف شده. انواع کودها رو هم دادم مثل کود آهن کامل و کود سه بیست و کود جلبک دریایی که خیلی هم گرون بود. اما سه ماهه برگ جدید نداده. نور شمال غبارپاشی یه روز درمیان آبیاری هم هفته ای دوبار هرزمان خاکش خشک شد

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۱۳ ۲۰:۴۸:۱۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . ترکیب خاک گلدون چی هستش و در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟

۱۴۰۱-۰۳-۱۳ ۲۲:۴۳:۲۶

زهرا حسن زاده

ترکیب خاکشو نمی‌دونم اما هربار یک لیوان پر آب میریزم و از زیر گلدون چند ثانیه بعد خارج میشه. خاکشو از وقتی از گلخونه خریدم تعویض نکردم که شوک نشه.

۱۴۰۱-۰۳-۱۳ ۲۳:۱۰:۱۶

کارشناس شماره ۱

مانسترا در این فصل به آبیاری کافی و رطوبترسانی مداوم نیاز داره ، مانستراها اگر خاک مناسبی داشته باشن چندان به کوددهی نیاز ندارند و با آبیاری و رطوبترسانی درست ، به خوبی رشد میکنند ، بهتره قیم خزه ای رو بصورت مداوم مرطوب نگه دارید و فعلا از هیچ کودی استفاده نکنید ، براش جزیره هم بسازید و آبیاری رو در زمانی که خاک نسبتا رطوبتش کم شده ، انجام بدید .

۱۴۰۱-۰۳-۱۴ ۲۱:۵۳:۴۳

زهرا حسن زاده

خاکش یه ذره بنظرم متخلخل و سبکه. چون تا آب میدم فوری سی درصد آب از پایین تخلیه میشه. شاید در عرض یک ثانیه. لازم نیست خاکشو عوض کنم؟

۱۴۰۱-۰۳-۱۴ ۲۱:۵۷:۵۶

کارشناس شماره ۱

اگه سبکه نیاز نیست تعویض بشه چون بهتره خاکش سبک باشه . الان گیاه بیحال هم شده ؟

۱۴۰۱-۰۳-۱۶ ۰۱:۲۵:۲۳

زهرا حسن زاده

از چهار برگ سه تاش سرحاله و یکیش کم جونه. البته از اول همینجوری بود. ولی علائم مریضی یا کمبود مثل زردی نوک برگ و سوختگی و اینا نداره. انگار هنوز رشد برگش کامل نشده که سفت وایسه مثل برگای دیگه. بی حالی مریضی خیر. برگ انجیری پنجه های برگش وقتی هنوز خیلی برگ جوانه یکم افتاده هست . یکی از برگ ها از وقتی خریدم در این حالته. ولی باقی برگها طبق عکسی که دارم سرحال و شادابن. اون بی‌حال تره انگار رشدش هنوز کامل نشده که خودشو بگیره محکم وایسته

۱۴۰۱-۰۳-۱۶ ۰۱:۳۰:۵۲

کارشناس شماره ۱

عمقِ خاک رو با سیخ چوبی چک کنید ببینید رطوبت داره یا نسبتا خشکه ؟

۱۴۰۱-۰۳-۱۶ ۰۱:۳۴:۰۶

زهرا حسن زاده

همین امروز آبیاری کردم طبیعتاً فعلا خیسه. دقیقا کی باید چک کنم که نتیجه درست باشه؟ میخواید از گلدون کیفیت خاک و بدنه گیاه عکس بدم. و از برگ ها؟

۱۴۰۱-۰۳-۱۶ ۰۱:۳۷:۵۷

کارشناس شماره ۱

نه نیازی به عکس نیست . اجازه بدید یک سوم خاک نسبتا خشک بشه و بعد آبیاری ریشه رو انجام بدید اما رطوبترسانی رو با گرم شدن هوا بیشتر کنید .

۱۴۰۱-۰۳-۱۶ ۲۱:۳۵:۳۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@