پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نوشین تاکی

تعداد سوال: ۱

زردشدن برگ زامیفولیا ویژه

تعداد بازدید ۴۰۳

سلام وقت بخیر ما چندماهی میشه که یک گلدان زامیفولیا نسبتا بزرگ خریداری کردیم در این مدت آبیاری رو بدقت و به اندازه انجام دادیم و چند باری هم از کودهای سه بیست و ۱۰۵۲۱۰ و ۱۲۱۲۳۶ استفاده کردیم و حدود یکماه پیش یک پاجوش جدید و بزرگ هم زد تا اینکه از چند روز پیش دو تا از شاخه‌های کوچیکتر شروع به زردشدن کردند و به نظرمیرسه که این زردشدن داره بیشترو بیشتر میشه حتی در شاخه‌های بزرگترهم داره ایجادمیشه میشه لطفا راهنمایی کنید که مشکل از کجاست و راه درمانش چیه؟ در ضمن از ابتدای فصل بهار موقع آبیاری هربار توی زیر گلدونی تعدادی هزارپای ریز دیدم ممکنه مشکل از اونها باشه؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۲۰ ۰۸:۳۵:۱۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر فاصله کوددهی چند روزه بوده و کودها رو باهم مخلوط کردید؟

۱۴۰۱-۰۳-۲۰ ۱۵:۳۶:۵۹

نوشین تاکی

کودهارو به صورت جداگانه و بافاصله حدود یک ماه به گیاه دادم

۱۴۰۱-۰۳-۲۰ ۱۶:۰۳:۲۳

کارشناس شماره ۲

حتما گیاه رو از خاک بیرون بیارید احتمال اسیب به ریشه و ریزوم وجود د اره در صورت وجود پوسیدگی قسمت های پوسیده کامل جدا بشه و بقیه قسمت های سالم ریشه در محلول قارچکش قرار بدید حدود 20 دقیقه کافیه و در خاک جدید بکارید بعد از کاشت ابیاری اول که حدود 5 روز بعد هست با قارچکش و ابیاری دوم با افتکش انجام بشه که اثار هزارپا کامل ازبین بره

۱۴۰۱-۰۳-۲۱ ۰۰:۴۹:۲۶

نوشین تاکی

ببخشید جایی رو میشناسید که تعویض خاک گلدان رو برای ما انجام بدند چون توی خونه امکانش نیست؟یا اینکه کار دیگه‌ای به جز تعویض خاک وجود داره؟

۱۴۰۱-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۸:۵۴

کارشناس شماره ۲

شما تهران هستید؟

۱۴۰۱-۰۳-۲۱ ۲۳:۵۵:۳۹

نوشین تاکی

بله غرب تهران هستیم

۱۴۰۱-۰۳-۲۱ ۲۳:۵۹:۰۴

نوشین تاکی

سلام مجدد ممنون بابت راهنمایی‌تون‌ میشه لطفا اسم و نحوه درست کردن(میزان ترکیب آنها با آب) محلول قارچ کش و آفتکش بفرمایید؟

۱۴۰۱-۰۳-۲۲ ۰۹:۰۲:۰۷

نوشین تاکی

باسلام من گیاه را از خاک خارج کردم و قسمت‌های پوسیده ریشه رو کامل جدا کردم و حدود ۲۰ دقیقه داخل قارچ کش قراردادم و بعد داخل خاک جدید کاشتم الان اولین آبیاری رو کی باید انجام بدم؟

۱۴۰۱-۰۳-۲۲ ۲۲:۱۲:۴۲

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم بله من پیامو باتاخیر دیدم تهران ویزیت حضوری هم داریم براتون شماره تماس میزارم جهت هماهنگی ۰۹۳۷۵۶۴۲۱۵۸ و بعد کاشت اولین آبیاری ۵ روز بعد با قارچکش انجام بشه

۱۴۰۱-۰۳-۲۲ ۲۳:۴۴:۲۷

نوشین تاکی

خیلی ممنون

۱۴۰۱-۰۳-۲۲ ۲۳:۵۰:۵۵

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۱-۰۳-۲۳ ۲۳:۳۴:۵۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@