پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سهند ستایش

تعداد سوال: ۱

قهوه ای و خشک شدن لبه های گیاه فیکوس لیراتا ویژه

تعداد بازدید ۶۴۹

سلام.من یه فیکوس لیراتا دارم که مدتیه حاشیه های برگاش اول قهوه ای میشن و بعد خشک میشن. میخواستم ببینم علتش چیه و چکار باید براش بکنم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۲۱ ۰۰:۴۰:۰۲

سهند ستایش

اینک تصویر کامل گلدان

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۲۱ ۰۰:۴۵:۱۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری و رطوبترسانی به چه صورته و محیط گیاه از نظر نور چه وضعیتی داره؟

۱۴۰۱-۰۳-۲۱ ۰۶:۴۵:۲۴

سهند ستایش

اول اینو بگم که از نظر زهکشی گلدون، هیچ آبی از زیر گلدون خارج نمیشه موقع آبیاری و میدونم این نقصو داره از نظر آبیاری هم، هفته‌ای یکبار گیاهو آبیاری میکنم. از نظر رطوبت هم که صفر و از وقتی که این اتفاق واسش افتاد، هیچ منبع تامین رطوبتی براش ایجاد نکردم از نظر نور هم پشت پرده هستش و نور فیلترشده بهش میرسه ولی خیلی شدتی نداره اون نوری که بهش میرسه

۱۴۰۱-۰۳-۲۱ ۱۰:۳۵:۱۷

کارشناس شماره ۱

اگه در ته گلدان منفذی برای خروج آب وجود نداره حتما باید گلدان تعویض و یا منفذی برای خروج آب ایجاد کنید . برای رطوبترسانی میتونید از روش جزیره استفاده کنید حاشیه ی خشک برگها رو جدا کنید چون دیگه ترمیم نمیشه و حتی ممکنه اون برگ تا آخر آسیب ببینه و بریزه ، میتونید یکبار بهش هیومیک اسید بدید . نور باید زیاد و فیلتر شده باشه و حتما تهویه ی محیط به خوبی انجام بشه ، گیاه در معرض جریان هوای مستقیم کولر قرار نداشته باشه .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۱-۰۳-۲۲ ۰۰:۱۲:۲۴

سهند ستایش

به نظر شما، گیاه قارچی نشده است؟ اگه خاک گلدون رو عوض کردم و دیدم ریشه هاش، پوسیده شده، باید چکار کنم؟ سایز گلدان برای این گیاه کافیه یا گلدانو یه سایز کوچیک ترش کنم؟ آبیاری ۱ بار در هفته کافی هستش یا ۲ بار در هفته بهش آب بدم؟

۱۴۰۱-۰۳-۲۲ ۰۰:۳۷:۴۰

کارشناس شماره ۱

اگر ریشه پوسیدگی داشت ، قسمتهای آسیب دیده رو جدا کنید و بهش قارچ کش اسپری کنید در غیر اینصورت ، قارچ کش نیاز نیست . آبیاری را در زمانی انجام بدید که خاک گلدون نسبتا خشک شده باشه. اگر ریشه در گلدان پر و فشرده شده و فضایی برای رشد نداره گلدان را یک سایز بزرگتر کنید

۱۴۰۱-۰۳-۲۳ ۰۱:۱۱:۰۳

سهند ستایش

امکانش هست نحوه ی کوددهیش هم بگید که چه نوع کودهایی نیازشه و روش دادن کودها به چه شکله؟

۱۴۰۱-۰۳-۲۵ ۱۰:۴۶:۰۵

کارشناس شماره ۱

بله . بهش هر سه ماه یکبار کود هیومیک اسید بدید و هر دو هفته یکبار بهش کود کلات آهن بدید ، کوددهی رو اواخر تابستون قطع کنید . کوددهی بصورت آبیاری انجام شود .

کود مایع هیومیک اسید protect nature کلات آهن
۱۴۰۱-۰۳-۲۶ ۰۱:۳۴:۵۸

سهند ستایش

ممنون. یه سوال دیگه داشتم اگه گیاهو از خاک در اوردم و دیدم ریشه هاش پوسیده شده، باید چه اقدامی کنم بعدش؟ طریقه قلمه زدنش به چه شکله ؟

۱۴۰۱-۰۳-۲۷ ۲۱:۰۸:۵۲

کارشناس شماره ۱

اگه ریشه سیاه شده بود و یا پوسیدگی داشت ، قسمتهای آسیب دیده رو با قیچی حذف کنید و بعد دوباره گیاه رو در خاک تازه بکارید . و اولین آبیاری را با قارچ کش انجام بدید .

قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۱-۰۳-۲۸ ۰۰:۲۸:۴۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@