پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

علیرضا زارع

تعداد سوال: ۱۷

نخل ماداگاسکار ویژه

تعداد بازدید ۳۲۷

سلام یه نخل ماداگاسکار خریدم شرایط نگهداریش چطوره گلدون شو عوض کنم چون توی گلدون لق میزنه خاکش چی باشه

۱۴۰۱-۰۳-۲۲ ۲۲:۳۶:۰۳

علیرضا زارع

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۲۲ ۲۲:۳۹:۱۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر بهترین خاک برای نخل ماداگاسکار ترکیبی از خاک کاکتوس و خاکبرگ هستش ، خاک باید زهکشی خوبی داشته باشه . سه قسمت خاک کاکتوس و یک قسمت خاکبرگ را با هم مخلوط کنید . این ترکیب براش مناسبه ، میتونید دور ساقه خاک بریزید و کمی با دست خاک اطراف ساقه رو فشرده کنید تا ساقه محکم بشه ، برای آبیاری اجازه بدید خاک خشک بشه و بعد آبیاری را انجام بدید . برای تقویتش از کود پتاس و فسفر بالا استفاده کنید هر دو هفته یکبار از بهار تا اواخر تابستان کوددهی رو انجام بدید . به نور زیاد نیاز داره و نور کم باعث ریزش برگها میشه . بهتره در بهار و تابستون بهش نور زیاد برسونید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36
۱۴۰۱-۰۳-۲۳ ۰۰:۱۱:۴۷

علیرضا زارع

رطوبت چطور باشه جزیره درست کنم براش

۱۴۰۱-۰۳-۲۳ ۰۰:۱۶:۱۰

علیرضا زارع

گلدون شو اگه بزرگ تر کنم خوبه مشکل نداره چند گلدون چقد باشه چه سایزی

۱۴۰۱-۰۳-۲۳ ۱۰:۲۲:۳۶

علیرضا زارع

امشب کود دادم مشکل نداره

۱۴۰۱-۰۳-۲۴ ۰۰:۱۳:۱۶

کارشناس شماره ۱

نیازی به جزیره نداره ، نخل باید مثل کاکتوسها نگهداری بشه و نیازی به رطوبترسانی نداره . اگر ریشه از زیر گلدون بیرون زده میتونید گلدان را تعویض کنید با گلدانی که یک سایز بزرگتر از گلدان قبلی هستش . چ کودی دادید ؟

۱۴۰۱-۰۳-۲۴ ۰۰:۳۴:۰۹

علیرضا زارع

کود پاور فید ارگانیک هست

۱۴۰۱-۰۳-۲۴ ۰۰:۳۶:۵۵

علیرضا زارع

اگه ریشه بیرون نزنه بزرگ ترش کنم گلدون رو خراب میشه یعنی چطور گلدونی دوست داره کوچک یا بزرگ پسند هست کود هر چند وقت بهش بدم

۱۴۰۱-۰۳-۲۴ ۰۰:۳۸:۲۰

کارشناس شماره ۱

عناصر کود چی هستش؟ روی بسته بندی اش عناصر نوشته شده گلدون کوچک براش بهتره . کوددهی با کود پتاس و فسفر بالا هر دو هفته یکبار از بهار تا اواخر تابستان انجام بشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36
۱۴۰۱-۰۳-۲۴ ۰۰:۴۴:۳۵

علیرضا زارع

الان یه سایز بزرگ تر کنم گلدون رو رشدش متوقف میشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۲۴ ۰۰:۴۹:۱۲

کارشناس شماره ۱

رشد متوقف نمیشه احتمال پوسیدگی اش زیاد میشه ، این کود نیتروژن اش نسبت به فسفر و پتاس بیشتره و زیاد مناسبش نیست ممکنه در رشدش موثر باشه اما به مرور گیاه رو در مقابل آفات ضعیف میکنه .

۱۴۰۱-۰۳-۲۴ ۰۶:۱۷:۲۶

علیرضا زارع

ببخشید خاک بونسای برا گل پاچیرا خوبه یا نه چه خاکی خوبه خاک بونسای دارم بذارم خراب میهش خاک کاکتوس خوب نیست

۱۴۰۱-۰۴-۱۶ ۰۰:۳۴:۳۹

علیرضا زارع

و ببخشید درضمن سم کنفیدور روش استفاده خاصی داره چه طور استفاده کنم برا همه گل ها مناسبه یانه

۱۴۰۱-۰۴-۱۶ ۱۶:۲۱:۱۷

کارشناس شماره ۱

خیر خاک کاکتوس برای پاچیرا خوب نیست و خاک بونسایی که پیتماس داشته باشه براش خوب هستش ، کنفیدور یک حشره کش سیستمیک هستش که از طریق ریشه جذب شده و وارد شیره ی گیاه میشه و افت با مکیدن شیره ی سمی ، از بین میره ، اگر گیاهانتان الوده به آفات حشره ، نیستند نیازی به سمپاشی نیست ، گیاهتون چه آفتی داره ؟

۱۴۰۱-۰۴-۱۶ ۲۳:۳۳:۴۷

علیرضا زارع

گل پاچیرا من خیلی خوب بود انگار نازک شده و برگ های جدیدش جمع و لوله و در هم پیچیده هستن و برگ جدید در نمیاره وگل قهرم هم بی حال بود تا دیدم زیر گل قهر پر هزار پا هست واز وقتی پاچیرا برگاش جمع میشه از زیرش به صورت زیادی خاک ریخته تو جزیره

۱۴۰۱-۰۴-۱۷ ۰۰:۵۱:۵۳

کارشناس شماره ۱

پاچیرا خاکش رو بررسی کنید احتمالا حشره داره .

۱۴۰۱-۰۴-۱۸ ۰۰:۱۴:۳۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@