پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهدیپور

تعداد سوال: ۱

ریختن برگ بنسای ویژه

تعداد بازدید ۳۳۴

سلام وقتتون بخیر. من دوماهه بنسای خریدم و جلو پنجره نگهداری میکنم و هفته ای یکبار آبیاری میکنم در نزدیکی گلدون دستگاه بخورسرد گذاشتم که دوروز درمیان چند ساعت روشن میکنم ولی بنسای من برگهاش داره میریزه اول سبز بود و میریخت الان زرد یا قهوه ای میشن و میریزن. چیکارکنم که برگهاش نریزه؟؟

۱۴۰۱-۰۳-۲۸ ۰۱:۳۲:۱۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا تصویر گیاه رو ارسال کنید

۱۴۰۱-۰۳-۲۸ ۰۶:۳۷:۳۴

مهدیپور

گلدون من بااینکه زیرش سوراخ داره ولی آب که میدم از زیرش بیرون نمیاد انگار از داخل یه چیزی مانع میشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۲۸ ۱۵:۵۶:۳۷

مهدیپور

اگر دقت کنین برگ بالایی هم از یه قسمتی داره قهوه ای میشه

۱۴۰۱-۰۳-۲۸ ۱۵:۵۹:۴۲

کارشناس شماره ۱

احتمال داره سوراخ زهکش بسته شده باشه . در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟

۱۴۰۱-۰۳-۲۹ ۰۰:۱۵:۰۶

مهدیپور

حدودا یک لیوان هفته ای یکبار. ولی اصلا آب از زیر گلدون خارج نمیشه چیکار کنم؟؟ و اینکه استفاده از دستگاه بخور سرد در کنار گلدون برای ایجاد رطوبت بنسای اشکالی نداره؟؟ از انتهای گلدان عکس میفرستم که ببینید سوراخ داره زیرگلدون ولی آبیاری که میکنم خارج نمیشه

۱۴۰۱-۰۳-۲۹ ۰۰:۲۳:۴۲

مهدیپور

عکس که میفرستم ارسال نمیشه. از برگش عکس میفرستم که داره کم کم قهوه ای میشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۲۹ ۰۰:۲۵:۲۵

کارشناس شماره ۱

یک لیوان براش در این فصل کافی نیست ، از طرفی چون وجود زهکش یا سوراخ در ته گلدان مشخص نیست ، ممکنه گلدان فاقد زهکش باشه و ریشه در حال آسیب دیدنه که برگها دچار این آسیب شدند . بهتره اگر زیر گلدان سوراخ نداره حتما گلدان را تعویض و از گلدانی با زهکشی مناسب استفاده کنید ، برای آبیاری اجازه بدید خاک نسبتا خشک بشه و بعد گیاه رو سیرآب کنید. طوری که چند قطره از ته گلدون آب خارج بشه . قبل از آبیاری هم رطوبت خاک رو با قرار دادن سیخ چوبی در خاک تست کنید. به گیاه هوای تازه و نور زیاد و فیلتر شده برسونید . نیازی به بخور سرد نیست اما اگر محیط خیلی خشکه ، استفاده از جزیره روش بهتری برای رطوبترسانی است .

۱۴۰۱-۰۳-۳۰ ۰۰:۵۷:۴۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@