پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

بیتا ثابت

تعداد سوال: ۱

جدا شدن برگ های وسط سانسوریا پا کوتاه ویژه

تعداد بازدید ۲۳۱

سلام برگ های وسط سانسوریا پا کوتاهی که به تازگی از شما خریداری کردم، جدا شده. علتش چی هست و ایا میشه برگ های جداشده رو مجدد کاشت

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۳۰ ۱۵:۳۵:۳۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر نحوه ی آبیاری به چه صورت بوده ؟

۱۴۰۱-۰۳-۳۰ ۲۳:۱۰:۴۱

بیتا ثابت

طی دو هفته دوبار آبیاری داشتم، یکبار روزی که گلدون رسید دستم ، یکبار هم روز نهم به پیشنهاد دوستم از مرکز گل آبیاری کردم که آب به همه برگ ها برسه :( ممکنه علتش همین باشه؟ برای ایشون هم همین گل رو گرفتم و به همین ترتیب آبیاری کردن ولی گلشون سالم هست.

۱۴۰۱-۰۳-۳۰ ۲۳:۳۲:۲۰

کارشناس شماره ۱

بله اگر اب روی برگها مونده باشه و گیاه در معرض جریان هوای سرد قرار داشته باشه دچار این آسیب میشه . قسمت ته برگ رو قطع کنید و برگ رو در ماسه و یا خاک سبک یا آب ریشه دار کنید . فقط اگر در آب قرار دادید اجازه ندید ریشه ها بیش از اندازه در آب رشد کنند ، یک الی دو سانت که رشد کردند کافیه و بعد اونرو به خاک منتقل کنید .

۱۴۰۱-۰۳-۳۰ ۲۳:۴۵:۴۱

بیتا ثابت

اوکی حتما همین کار رو میکنم گل اصلی رو چکار کنم که بیشتر آسیب نبینه:( ممکنه بقیه برگ هاش هم پوسیده بشن؟ البته دوتا پاجوش داره که به نظر سرحال هستن و برگ های پایینی گل هم به نظر اوکیه، ولی لایه های نزدیک مرکز که تو عکس سمت راست هست، به نظرم هنوز آسیب دیده است ولی خب متصل به بوته اصلین

۱۴۰۱-۰۳-۳۰ ۲۳:۵۰:۲۵

کارشناس شماره ۱

اگه برگهای وسط سفت و محکم به ساقه متصل هستند ایرادی نداره اما اگه نرم شده اند یا در حال جدا شدن هستند بهتره جدا شده و قسمتهای آسیب دیده ی ساقه حذف بشه . سعی کنید روی اون قسمت وسط آب ریخته نشه .

۱۴۰۱-۰۳-۳۱ ۲۳:۰۰:۳۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@