پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زینب یاری

تعداد سوال: ۱

لکه های قهوه ای در فیکوس لیراتا ویژه

تعداد بازدید ۶۳۲

باسلام من گیاه رو هر روز آب میدم و هرروز غبارپاشی میکنم با آب شیر و مکان گیاه هم کنار پنجرس و نور پشت پنجره بهش میخوره تا الان خیلی خوب رشد کرده ۲ بار هم غنچه داده ولی یهو چنتا از برگاش لکه های اینجوری زده ما کولر آبی داریم ولی بعضی وقتا از کولر گازی هم استفاده میکنیم

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۳۱ ۱۹:۵۰:۱۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر گیاهتون قارچ گرفته و باید از سم قارچ کش استفاده کنید برای غبار پاشی نیازی نیست از شیر استفاده کنید این در طولانی مدت به گیاه آسیب میزنه بهترین راه برای تامین رطوبتش جزیره است ، اگر برگها نیاز به تمیز شدن داشتند فقط از دستمال نخی نمدار استفاده کنید . به گیاه هوای تازه برسونید و زمانی که برگها رطوبت داره نباید گیاه در معرض نور شدید یا سرمای کولر قرار داشته باشه چون دچار لکه برگی میشه ، آبیاری را زمانی که خاک نسبتا خشکه انجام بدید و گیاه رو در این فصل سیراب کنید . سمپاشی را در داخل منزل و در معرض نور زیاد، انجام ندید و از ماسک و دستکش استفاده کنید.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۱-۰۳-۳۱ ۲۰:۵۰:۰۳

زینب یاری

تعداد سوال: ۱

خیلی ممنون از توضیحاتتون من از شیر استفاده نمیکنم منظورم آب بود و از سم چجوری باید استفاده کنم و اینکه میشه بگید به چه علت قارچ به وجود میاد؟

۱۴۰۱-۰۳-۳۱ ۲۳:۴۷:۳۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

کلا فیکوس لیراتا نسبت به بقیه ی انواع فیکوس ، به بیماری قارچی حساس تر هستش ، نوسان دما ، آبیاری و رطوبت زیاد ، تهویه ی نامناسب محیط باعث میشه به بیماری قارچی مبتلا بشه .

۱۴۰۱-۰۴-۰۱ ۰۶:۳۰:۳۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@