پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سمیه اختری

تعداد سوال: ۲

خاک برگ انجیری ویژه

تعداد بازدید ۳۰۵

سلام خاک گیاه برگ انجیری ام کرم های بسیارریز سفبید زده که بسختی با زبرروکردن خاک دیده شده است. من هفته ای 2بار برای تمام گیاهانم دستگاه رطوبت سرد استفاده میکنم. و زمانی که خاک خشک است بهش اب میدم. لطفا راهنمایی بفرماید چیکار کنم ایا خاک کامل تعویض کنم یا سم بخصوصی باید استفاده کنم. یه وقت سم بهش اسیب نمیزنه؟

۱۴۰۱-۰۳-۳۱ ۱۹:۵۸:۳۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر بعلت رطوبت و گرمای زیاد هستش ، بهتره از سم دیازینون یا کنفیدور استفاده کنید و رطوبت رو کمتر و تهویه ی محیط رو بهتر کنید . سمپاشی را در داخل منزل و در معرض نور زیاد انجام ندید و از ماسک و دستکش استفاده کنید. لطفا عکس گیاه رو هم ارسال کنید متشکرم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۱-۰۳-۳۱ ۲۰:۱۰:۰۵

سمیه اختری

من سم پاشی رو برروی سطح خاک انجام بدم؟ و اینکه من دستگاه بخور سرداستفاده کردم بخاطر اینکه دوتا از برگهاش قبلا سوختگی های ایجاد شده بود گفتید نیاز به رطوبت داره براش جزیره درست کن که من از دستگاه بخور سرد استفاده کردم. برگهاش بهتر شد. ولی الان رطوبت ازش حذف کنم بد نیست؟ برای تهویه مناسب چیکارباید بکنم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۳۱ ۲۰:۲۱:۵۸

کارشناس شماره ۱

جزیره برای تامین رطوبتش بهتره و البته مه پاشی رو هم خیلی دوست داره ، بله سمپاشی رو روی خاک انجام بدید . رطوبترسانی نباید حذف بشه ، کمتر باید انجام بشه فعلا ، برای تهویه بهتره پنجره ها چند ساعتی در روز باز باشه که به گیاه هوای تازه برسه .

۱۴۰۱-۰۳-۳۱ ۲۱:۱۰:۳۲

سمیه اختری

سم پاشی را درهفته چند بار انجام بدم؟ وتا چه مدت ادامه بدم؟ ایا نیاز هست خاک زیررو کنم بعد زیرخاک هم سم پاشی کنم؟

۱۴۰۱-۰۳-۳۱ ۲۱:۲۶:۰۲

کارشناس شماره ۱

فعلا یکبار انجام بدید . اگر باز هم موجودات رو مشاهده کردید سمپاشی رو تکرار کنید . تا زمانی که موجودات کاملا از بین بروند . داخل زیر گلدانی هم سم اسپری کنید . بله یکبار خاک رو زیر و رو کنید و بعد سمپاشی را انجام بدید .

۱۴۰۱-۰۳-۳۱ ۲۳:۰۸:۴۵

سمیه اختری

احتیاجی هست خاک گیاهان دیگه رو که کناراین گیاه بوده سمپاشی کنم یکبار. یک وقت کنارهم بودن انتقال پیدا نکرده باشن. یااینکه انجام ندم؟

۱۴۰۱-۰۳-۳۱ ۲۳:۴۶:۴۱

کارشناس شماره ۱

اگر تو خاک گیاهان دیگه هم موجودات رو مشاهده کردید انجام بدید ، در غیر اینصورت نیازی نیست .

۱۴۰۱-۰۴-۰۱ ۰۶:۲۸:۳۰

سمیه اختری

سلام وقت بخیر من سم پاشی انجام دادم طبق دستوری که روی ان نوشته شده بود یک برگم کاملا فرداش زرد شد. خاک گلدان عوض کردم بااینکه بعدش یک برگ جدید دراورد ولی 2تا ازبرگهاش کاملا زرد شد طی 24ساعت.از قارچ کش و کود 52که مخصوص ریشه ام هست بعد تعویض خاک استفاده کردم البته درفاصله 2و3 روز ازهم خیلی نگرانش هستم. میترسم بقیه برگهاشم زرد بشه. درعرض 2هفته 3برگ بزرگش زرد شد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۲۲ ۰۸:۲۱:۰۹

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر گیاهان بعد از تعویض خاک حداقل تا یکماه نیاز به کوددهی ندارند . برگ جدید ریزتر از برگ های قدیمی هستش؟

۱۴۰۱-۰۴-۲۳ ۰۱:۳۱:۲۳

سمیه اختری

سلام بله برگ کوچیک تر است

۱۴۰۱-۰۴-۲۳ ۰۹:۴۷:۳۸

کارشناس شماره ۱

کود دهی بیش از نیاز گیاه انجام شده . فعلا کوددهی رو متوقف کنید

۱۴۰۱-۰۴-۲۳ ۱۴:۵۴:۳۵

سمیه اختری

الان جاش عوض کردم و دراین مکان قرار داد وتصمیم گرفتم تااخر شهریور تغیر مکان انجام ندم. بنظرشما این مکان مناسب براش

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۲۳ ۱۵:۰۲:۵۷

کارشناس شماره ۱

پنجره در چه جهتی هستش شمال ؟ جنوب ؟ شرق

۱۴۰۱-۰۴-۲۳ ۱۵:۰۴:۴۲

سمیه اختری

ملک شمالی است و پنجره رو به حیاط قرارگرفته است

۱۴۰۱-۰۴-۲۳ ۱۵:۱۰:۵۰

کارشناس شماره ۱

اگه پنجره شمالی باشه ، تو این فصل نور برای اسن گیاه زیاده اما در نیمه ی دوم سال این مکان براش خوبه . میتونید الان همینجا بزاریدش اما با فاصله ی بیشتری از پنجره قرارش بدید .

۱۴۰۱-۰۴-۲۳ ۲۳:۰۸:۳۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@