پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

رامین فرخ زاد

تعداد سوال: ۱

چرا برگ های لیراتای من داره میفته؟ ویژه

تعداد بازدید ۲۶۹

سلام. یه هفته میشه اینو خریدمش اوردمش خونه گلدونشو عوض کردم. خوب بود حالش. اما امروز بعد از دو روز اومدم خونه دیدم اینجوری شده برگاش. خونه خیلی گرم شده بود. نمیدونم واسه گرماست یا تعویض گلدون. ساقه ی برگای پایینی که به شاخه وصلن همچین حالت له شدگی و شل شدن. بهش آب دادم ابم اسپری کردم. تورو خدا چیکار کنم دارم دق میکنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۰۵ ۱۳:۳۹:۲۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر امروز گلدونو بزارید داخل یک تشت آب از زیر آب جذب بکنه حدود سه ساعت بزارید توی آب بمونه و‌نتیجه تغییراتو فردا اطلاع بدید

۱۴۰۱-۰۴-۰۵ ۱۴:۲۷:۰۲

رامین فرخ زاد

اندازه دو لیتر آب بهش دادم اسپری هم کردم. البته آب از زیر گلدون چیزی بیرون نیومد. بازم بذارمش توی تشت؟

۱۴۰۱-۰۴-۰۵ ۱۴:۲۹:۵۷

کارشناس شماره ۲

بله بزارید از زیر مقداری آب جذب کنه البته لازمه زهکش زیر گلدون باز باشه

۱۴۰۱-۰۴-۰۵ ۱۴:۳۶:۴۳

رامین فرخ زاد

کفش چنتا سوراخ داره که البته ته گلدون پوکه ریختم

۱۴۰۱-۰۴-۰۵ ۱۴:۴۹:۱۲

کارشناس شماره ۲

پس حتما اینکار و انجام بدید و روند تغییرات و اطلاع بدید

۱۴۰۱-۰۴-۰۵ ۲۲:۴۳:۴۷

رامین فرخ زاد

اینم روند تغییراتش!کاریش میشه کرد؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۰۱:۴۸:۲۱

رامین فرخ زاد

اینم روند تغییراتش!کاریش میشه کرد؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۰۱:۵۵:۲۸

کارشناس شماره ۲

لطفا آب اسپری نکنید و لازمه ربشه بررسی بشه با توجه به ریزش شدید برگ و لکه های قهوه ای احتمال پوسیدگی ریشه خیلی بالاست گرما و تنش جابجایی باعث ریزش برگ مبشه ولی بعد از دوهفته این تنش کم میشه ولی وقتی همچنان ربزش برگ ادامه داره احتمال پوسیدگی قارچی وجود داره

۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۲۳:۱۱:۱۴

رامین فرخ زاد

ریشه رو چک کردم مشکلی نداشت. اما میخوام بدونم الان قارچ کش استفاده کنم؟با توجه به اینکه تازه بهش آب دادم. و اینکه اصلا با این سرعت ریزش برگها چیزی ازش میمونه؟برگ های باقیمانده از پایین دارن لکه های قهوه ای میزنن و از دور برگ خشک میشن. این قارچ کش هست استفاده کنم؟تاثیری داره؟

۱۴۰۱-۰۴-۰۸ ۰۰:۱۷:۵۳

رامین فرخ زاد

ریشه رو چک کردم مشکلی نداشت. اما میخوام بدونم الان قارچ کش استفاده کنم؟با توجه به اینکه تازه بهش آب دادم. و اینکه اصلا با این سرعت ریزش برگها چیزی ازش میمونه؟برگ های باقیمانده از پایین دارن لکه های قهوه ای میزنن و از دور برگ خشک میشن. این قارچ کش هست استفاده کنم؟تاثیری داره؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۰۸ ۰۰:۱۸:۱۴

رامین فرخ زاد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۰۸ ۰۰:۱۸:۵۱

کارشناس شماره ۲

ببینید این قارچکش برای این لکه کافی نیست با قارچکش کاربندازیم یا قارچکش رورال تی اس تهیه کنید حتما قارچکش سیستمیک باشه بردو کفایت نمیکنه

۱۴۰۱-۰۴-۰۹ ۰۰:۳۴:۱۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@