پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شیرین بهمند

تعداد سوال: ۱

از بین بردن کرم خاکی در گلدان بابا آدم ویژه

تعداد بازدید ۴۵۸۹

با سلام خدمت کارشناسان محترم. من یک هفتست که گیاه بابا آدم رو خریداری کردم و در اولین آبیاری متوجه یک کرم خاکی بسیار بزرگ شدم. گیاه سرزنده است و به تازگی برگ داده. سوالم این هست که چطور میتونم کرم خاکی رو از بین ببرم. همچنین در گلدان سرخسم یک هزارپا دیدم که به گمانم بخاطر آبیاری بیش از اندازه است. آیا در کنار کم کردن آبیاری، نیاز به سمپاشی هم هست؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

۱۴۰۱-۰۴-۰۵ ۱۶:۲۱:۵۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . نیازی به سمپاشی نیست ، کرم خاکی که برای نفوذپذیری خاک مفیده و هزارپا هم با کنترل و کم کردن رطوبت تعدادش کم میشه . اگر سوال دیگه ای در این مورد دارید در خدمتتون هستم .

۱۴۰۱-۰۴-۰۶ ۰۱:۳۱:۱۴

شیرین بهمند

متشکرم از راهنماییتون، آخه شنیده بودم در گلدان وجود کرم خاکی نوعی آفت محسوب میشه و ممکنه به ریشه آسیب بزنه. به نظرتون با گذر زمان تعدادش زیاد نمیشه و آسیبی برای گلدان نخواهد داشت؟

۱۴۰۱-۰۴-۰۶ ۰۱:۳۷:۰۰

کارشناس شماره ۱

کرم خاکی نه تنها آفت نیست بلکه بسیار برای خاک مفیده و باعث پوسیدگی خاک و نفوذ پذیری بهتر خاک و گردش اکسیژن در خاک میشه . کرم خاکی به ریشه ی تازه و سالم کاری نداره. نگران نباشید .

۱۴۰۱-۰۴-۰۶ ۰۷:۲۳:۰۳

شیرین بهمند

ممنونم پس در واقع این مقاله که در سایت خودتون در مورد از بین بردن کرم خاکی گلدان و خطرات حضورش برای ریشه، نوشته شده نیاز به بازنگری داره یا اینکه شاید گیاه بابا آدم از این قاعده مستثنی است‌؟ https://cafegoldoon.com/%D9%87%D9%85%D9%87-%DA%86%DB%8C%D8%B2-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D9%86-%DA%A9%D8%B1%D9%85-%DA%AF%D9%84%D8%AF%D8%A7%D9%86/%D9%86%DA%AF%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DA%AF%DB%8C%D8%A7%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C/

۱۴۰۱-۰۴-۰۶ ۱۸:۰۰:۳۰

کارشناس شماره ۱

اگر در خاک بیش از اندازه کرم خاکی وجود داشته باشه بهتره خاک تعویض بشه اما وجود یک یا دو عدد کرم در خاک گلدان موردی نداره .

۱۴۰۱-۰۴-۰۶ ۲۳:۴۴:۵۰

شیرین بهمند

خیلی خیلی متشکرم از راهنماییتون. کاملا متوجه شدم? یک سوال دیگه هم داشتم. در مورد برگ انجیری. از وقتی که خریدم برگها بیحال بودن. آبیاری رو هفته ای دوبار انجام میدم تهویه و نور مناسبی هم داره. اما اخیرا حشرات کوچک سفید و یک هزارپای ریز دیدم یک دستمال هم پشت برگ کشیدم دونه های سیاه پشت برگ بود. به نظر شما کنه داره ؟ احتمالا تا الان به بقیه گلدونها هم سرایت کرده.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۱۲:۳۰:۳۳

کارشناس شماره ۱

حشرات سفیدرنگ حالت پنبه ای دارند یا اینکه پرواز میکنند ؟ از حشرات و نقاط پشت برگ عکس بفرستید

۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۲۲:۲۳:۰۹

شیرین بهمند

اوایل پرواز میکردن الان دیگه حشره پروازی نمیبینم. فقط موقع آبیاری حشرات سفید روی خاک بود توجه که کردم روی برگ گلدون بابا آدمم هم چندتا دیدم و چون با پنبه مرطوب پشت برگها رو پاک کردم الان دیگه دیده نمیشن. الان براتون عکس از بافت پشت عکس میفرستم.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۲۲:۳۱:۴۹

کارشناس شماره ۱

آیا روی برگها غبارپاشی هم انجام میدید ؟

۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۲۲:۳۹:۵۸

شیرین بهمند

بله غبارپاشی نامنظمه اما سعی میکنم توی نور مستقیم خورشید نباشه.

۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۲۲:۵۹:۳۵

کارشناس شماره ۱

مدتی غبارپاشی رو منظم و شبها انجام بدید . اگر گیاه برگ جدید زد ، ببینید که برگ جدید هم دچار لکه میشه یا خیر ؟ با ما در ارتباط باشید و وضعیت برگهای جدید رو اطلاع بدید گیاه نزدیک سیستم صوتی تصویری نیست ؟

۱۴۰۱-۰۴-۰۸ ۲۲:۴۴:۳۰

شیرین بهمند

خیلی متشکرم. حتماً.? نه گیاه رو فعلا در هوای آزاد و جدا از بقیه گیاه ها قرار دادم.

۱۴۰۱-۰۴-۰۹ ۰۲:۱۹:۵۹

کارشناس شماره ۱

سعی کنید محیطش کاملا سایه باشه که برگها دچار سوختگی نشن .

۱۴۰۱-۰۴-۰۹ ۰۵:۱۴:۱۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@