پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

علیرضا زارع

تعداد سوال: ۱۷

سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۴۲۴

سلام ببخشید من از این گل چند برگ گیر آوردم چطور تو چه خاکی تیکه کنم یا نه تو چه گلدونی با چه سایزی بکارم برگ بزرگ کامل بذارم اصلا تکثیر میشه

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۰۶ ۰۰:۴۳:۳۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . برگ سانسوریا رو میتونید بدون قطعه کردن هم ریشه دار کنید اما بهتره برگ رو به قطعات ۱۵ الی ۲۰ سانتی برش بزنید و در آب یا خاک سبک ریشه دار کنیدتا بتونید پاجوش های بیشتری ازش بگیرید . اگر در اب ریشه دار کردید اجازه ندید ریشه ها به محیط آب عادت کنند و بهتره زمانی که قلمه ها ریشه شان دو سانت رشد کرد از آب خارج و به خاک نسبتا سبک منتقل کنید . دادن کود فسفر بالا میتونه در توسعه ریشه بسیار موثر باشه . بهتره گلدان را زیاد بزرگ انتخاب نکنید و متناسب با سایز و پهنای برگ گلدان را انتخاب کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10
۱۴۰۱-۰۴-۰۶ ۰۱:۲۵:۰۰

علیرضا زارع

چه خاکی خوبه کوکوپیت خوبه

۱۴۰۱-۰۴-۰۶ ۰۱:۲۶:۰۶

علیرضا زارع

وقتی تو خاک کاشتم لازمه همیشه سطح خاکش خیس باشه

۱۴۰۱-۰۴-۰۶ ۰۲:۰۵:۰۵

کارشناس شماره ۱

ررای ریشه دار شدن کوکوپیت و پرلیت خوبه اما بعد از ریشه زایی باید به خاک مخصوص گیاهان آپارتمانی منتقل بشه . بله خاک باید نسبتا رطوبت کمی داشته باشه .

۱۴۰۱-۰۴-۰۶ ۰۷:۲۰:۳۹

علیرضا زارع

وقتی قلمه ها رو تو خاک کاشتم نورش چطور باشه جاش چی گرم یا سرد

۱۴۰۱-۰۴-۰۶ ۱۵:۴۳:۴۲

کارشناس شماره ۱

نور باید ملایم و نسبتا سایه باشه ، دما هم ۲۵ درجه باشه مناسب هستش .

۱۴۰۱-۰۴-۰۶ ۲۳:۴۶:۱۹

علیرضا زارع

ببخشید دیفن باخیا من تو آب بود از کسی گرفتم اون موقع برگ های بزرگ داشت ولی از وقتی گذاشتم تو خاک 3 تا برگ داده برگ اول دیر باز می‌شد کود گرفتم برگ اول متوسط بود برگ دوم کوچک ولی برگ سومی به نظر میرسه از قبلی کمی بزرگ تره میگم نورش که خوبه چرا سه برگ درآورده هرکدام یک اندازه وچرا خیلی بزرگ نیستند

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۱۵ ۱۶:۵۸:۰۸

علیرضا زارع

اینم میزان نور وکودش

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۱۵ ۱۷:۰۰:۵۱

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر خاک گلدان مناسب نیست ، سایز گلدان نسبت به گیاه خیلی بزرگ هستش ، از خاکبرگ استفاده کنید و گیاه را در گلدانی کوچکتر بکارید . چند نوبت به گیاه کود دادید ؟

۱۴۰۱-۰۴-۱۶ ۰۰:۱۱:۵۴

علیرضا زارع

سه چهار نوبت کود دادم یعنی الان عوض کنم گل خراب نمیشه بهار نیست اگه مشکل نداره عوضش کنم بعدم تازه گل به رشد دراومده ولی اینجوری برگاش کوچیکه از رشد نمی افته اگه گلدون عوض بشه چقد کوچیک تر باشه گلدون

۱۴۰۱-۰۴-۱۶ ۰۰:۱۵:۱۸

کارشناس شماره ۱

کوددهی رو قطع کنید ، چون فصل رشد هستش تعویض گلدان مانعی نداره فقط بعد از تعویض گلدان ، گلدان رو چند روز در محیطی با نور ملایم قرار بدید و بعد به محل اصلی منتقل کنید .

۱۴۰۱-۰۴-۱۶ ۰۰:۲۱:۱۷

علیرضا زارع

پس نور جای الانش خوبه گلدون با چه سایزی بذارم بعدش که کاشتم کود بدم خاکشم خاک برگ تنها کافیه یا چیز دیگه قاطی کنم رشدش متوقف نمیشه اگه عوض کنم گلدون رو

۱۴۰۱-۰۴-۱۶ ۰۰:۲۵:۰۸

کارشناس شماره ۱

خاکبرگ اماده که در بازار موجوده مناسبه ، گلدان باید متناسب با حجم ریشه انتخاب بشه . یعنی اگه ریشه حجم کمی داره ، بهتره گیاه در گلدان کوچکتر کاشته بشه . در مورد نور در کامنت قبلی توضیح داده شد

۱۴۰۱-۰۴-۱۶ ۲۳:۳۶:۲۳

علیرضا زارع

من کنفیدور برای پاچیرا گرفتم هزار پا داره چه طور استفاده کنم چه دوزی آبیاری هم کنم با اون یا فقط روی برگ بریزم تو خونه سم بزنم مشکل نداره نورش موقع سم زدن چطور باهش

۱۴۰۱-۰۴-۱۷ ۱۳:۱۴:۲۰

علیرضا زارع

ببخشید برای گل دیفن باخیا گفتن همکارتون خاک برگ حالا من خاک برگ گیلدا و پیت ماس گیلدا دارم قاطی کنم یا فقط خاک برگ بریزم حالا شما میگین چه خاکی بریزم

۱۴۰۱-۰۴-۱۷ ۲۳:۲۳:۳۳

کارشناس شماره ۱

هیچگاه ، هیچیک از سمها را در داخل منزل استفاده نکنید . در محیطی،سایه و در فضای آزاد سمپاشی را انجام دهید. کنفیدور را بهتره به صورت آبیاری ، طبق دستور روی بسته بندی استفاده کنید .

۱۴۰۱-۰۴-۱۸ ۰۰:۱۶:۳۵

کارشناس شماره ۱

برای دیفن خاکبرگ استفاده کنید .

۱۴۰۱-۰۴-۱۸ ۰۰:۱۷:۰۶

علیرضا زارع

ببخشید من پاچیرا رو از خاک درآوردم پر کرم بزرگ بود یه کم از ریشه رو کنده بودن خاک رو تعویض کردم و آب یاری آولی رو با کنفیدور انجام دادم خراب نمیشه

۱۴۰۱-۰۴-۱۸ ۱۰:۴۶:۰۰

کارشناس شماره ۱

وقتی خاک رو تعویض کردید دیگه نیازی به ابیاری با کنفیدور نبود . اگر اصول سمپاشی که در کامنت های بالا بیان شده بود را رعایت کرده باشید مشکلی نیست .

۱۴۰۱-۰۴-۱۸ ۱۸:۱۸:۵۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@