پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهره حقی

تعداد سوال: ۴

زرد شدن و نوک سوزی برگ ویژه

تعداد بازدید ۳۳۶

سلام من این گلدون رو دو ماه پیش هدیه گرفتم ولی فروشنده خیلی بد گلدون رو عوض کرده بود طوری که ریشه ها بیرون بود و من داخل خاکش هزارپا ریز میدیدم. خاکش رو عوض کردم از اون موقع برگهای کوچکترش تغییر رنگ دادن به مرور هم نوک برگها دارن زرد میشن. الان که هوا گرمه هفته ای دو بار آبیاری میکنم طوری که از زیرش خارج شه و البته خاکش خشکه و روزی دو بار غبارپاشی. کنار پنجره شرقی هست روزی یک ساعتی تقریبا آفتاب بهش میخوره. البته دیشب یه سوسک کوچیک روی خاکش دیدم ولی مطمئن نیستم که آفت داره یا نه

۱۴۰۱-۰۴-۰۶ ۱۲:۲۹:۳۲

زهره حقی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۰۶ ۱۲:۳۵:۲۸

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر چه مدت از تعویض خاک میگذره؟

۱۴۰۱-۰۴-۰۶ ۱۴:۵۵:۱۲

زهره حقی

سلام. یک ماه و نیم گذشته

۱۴۰۱-۰۴-۰۶ ۱۵:۰۲:۵۱

کارشناس شماره ۲

میتونید خاک رو تعویض کنید احتمالا بیشتر ترکیب خاک خاکه برگ هست که معمولا الوده به این افات هستند و بهتره با خاک تمیز و بدون افت جایگزین بشه و بعد از کاشت یک نوبت افتکش هم استفاده کنید

۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۰۱:۱۲:۵۶

زهره حقی

پس دلیلش آفته؟ چه نوع خاکی باید استفاده کنم و چه آفتکشی؟

۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۰۸:۳۳:۵۵

کارشناس شماره ۲

بله بهتره آفتکش سیستمیک مانند کنفیدور استفاده کنید و ده روز بعد از اخرین سم پاشی کوددهی و شروع کنید اولین نوبت هیومیک اسید به شکل آب ابیاری( سه ماه یکبار تکرار کنید) پتاسیم بالا و فسفر بالا ماهی یکبار و با فاصله ۱۵ روز از قبلی

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۲۳:۰۹:۰۱

زهره حقی

خیلی ممنون از راهنماییتون

۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۲۳:۲۹:۰۰

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۱-۰۴-۰۹ ۰۰:۴۱:۳۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@