پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

mona farhan

تعداد سوال: ۱

گیاه انبه ویژه

تعداد بازدید ۱۶۸

باسلام من یه بذر انبه رو تو دستمال سبز کردم و هیچ مشکلی هم نداشت، کمی که ریشه دار شد، داخل گلدون گذاشتم با خاک پیت ماس گرامافلور. بذرم خوب رشد کرد و سریع ساقه دار شد و برگ داد. اولین بار بود که میخواستم بهش آب بدم و دو سه روز منتظر بودم خاک کمی خشک شه اما امروز که رفتم بهش آب بدم یه کم از خاک نزدیک ساقه رو کنار زدم ببینم حالش چطوره و چجوریه اما روی بذر کپک دیدم. چیکارش کنم که گیاهم خراب نشه؟ خیلی دارم غصه میخورم و ناراحتم. اصلا درست میشه یا گیاهم پژمرده میشه و میمیره؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۰۶ ۱۳:۴۸:۰۸

mona farhan

البته الان ساقه اش و برگهاش خوبه. گیاهم سرحال و شادابه. برگهاش خیلی براقه و رنگ قرمزش کم کم داره سبز میشه. فقط نمیدونم چجوری از شر این کپک ها خلاص بشم تا ریشه اشو خشک نکرده. چه سمی بزنم که پای هرچی قارچ و کپکه از گلدون و گیاهام کنده شه. قبل از کاشت به بذر ها بردوفیکس اسپری کرده بودم، نهایت وسواس و تمیزی رو هم به خرج دادم که آلوده نشن خاک هم که همون روز خریدم، بسته بندی شده بود و مارک معتبر و کیفیت خوب و روش زده قارچ کشی شده و ... نمیدونم این کپک ها از کجا اومدن ??

۱۴۰۱-۰۴-۰۶ ۱۴:۳۱:۱۸

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر گلدون زهکش داره؟ یعنی بعد اینکه آب میدید آب اضافی از زیر گلدون خارج میشه؟

۱۴۰۱-۰۴-۰۶ ۱۴:۵۴:۱۴

mona farhan

بله کاملا زهکشی شده است هم سریع آب خارج میشه هم اینکه من قبل از اینکه خاک بریزم یه لایه سنگریزه هم ریخته بودم. احساس میکنم کلا این خاکه رطوبتش زیاده یا زیاد رطوبت رو نگه میداره. برای همین صبر کرده بودم نسبتا خشک شده بعدا آب بدم حالا امروز از همون بردوفیکس رو خاک و کپک اسپری کردم ولی نمیدونم درمانش چیه چی باید بزنم که خراب نشه

۱۴۰۱-۰۴-۰۶ ۱۵:۰۱:۳۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

کاربنازیم قارچکش مناسب تری هست و بهتره دو سانت سطح خاک رو هم تعویض کنید و بعد از قارچکش به شکل آب ابیاری استفاده کنید گیاه رو به محل پر نور جایی که نور خوب غیر مستقیم داره منتقل کنید

۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۰۱:۱۴:۱۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@