پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ناهیدمرادی

تعداد سوال: ۱

ریزش برگ ویژه

تعداد بازدید ۳۴۱

سلام وقتتون بخیر من ۲ماهی هست گیاه فیکوس رو خریداری کردم حدود ۱۰روزی هست که حال فیکوسم خوب نیست اول برگهاش اویزون شد من ۵روزی رفتم مسافرت و وقتی برگشتم دیدم ریزش برگ شدیدی پیدا کرده به شکلی که از پایین برگهاش زرد میشه و قهوه ای و بعد میوفتن ابیاریشم زمان خشک شدن به خشک شدن خاک گلدون بوده من ویتامیه هم براش ریخنم اما درست نشد

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۱۶ ۱۱:۴۴:۰۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .فیکوس گیاهی هستش که به مکانی با تهویه ی مناسب نیاز داره احتمالا گیاهتون دچار تنش آبی و دمایی شده بهتره در اینگونه مواقع برای گیاه کوددهی انجام نشه تا تنش رو پشت سر بگذارد . میزان آبی که در هرنوبت آبیاری بهش میدادید چقدر بوده ؟ خاک گلدان چه ترکیباتی داره آیا خاکش سفت و منسجم هستش ویا اینکه سبک است؟

۱۳۹۹-۰۶-۱۶ ۱۷:۲۷:۰۰

ناهیدمرادی

ممنون از توضیحاتتون خاکش منسجم هست و اینکه من دقت کردم امروز دیدم ساقه گیاه که تو خاکه چروک و خشک و خمیده شده هفته ای یک یا دوبار اب بهش میدادم هر بار یک لیوان

۱۳۹۹-۰۶-۱۶ ۱۷:۳۲:۲۹

کارشناس شماره ۱

برای این گلدان یک لیوان خیلی کمه .لطفا گلدان را به مدت نیم ساعت در تشت آب قرار بدید و نتیجه رو اطلاع بدید

۱۳۹۹-۰۶-۱۶ ۱۸:۳۵:۳۴

ناهیدمرادی

چشم ممنون

۱۳۹۹-۰۶-۱۶ ۱۸:۳۷:۳۹

ناهیدمرادی

سلام و خسته نباشید مجدد من طبق فرمایش شما ریشه گلدون رو از خاکش بیرون اوردم و بمدت ۳۰دقیقه داخل تشت اب گذاشتم و مجدد تو گلدون کاشتمش بعداز گذشت دو روز هیچ تاثیری حال حوبی تو گلدون ندیدم و مجدد برگهاش از پایین دادن به رنگ زرد میشن و بقیه برگهاشم آویزون شده

۱۳۹۹-۰۶-۲۰ ۰۲:۲۷:۵۰

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر نباید گیاه رو از گلدان درمی آوردید .خدمتتون عرض کرده بودم گلدان را در ظرف آب قرار بدید

۱۳۹۹-۰۶-۲۰ ۱۱:۰۶:۰۶

ناهیدمرادی

من فکر کردم منظورتون خود گل هست الان کاری دیگه نباید انجام بدم؟ یا مجدد اینبار با گلدان دوباره بذارم؟

۱۳۹۹-۰۶-۲۰ ۱۱:۳۴:۵۹

کارشناس شماره ۱

اگه خاکش الان خشکه مجددا با گلدون بزارید

۱۳۹۹-۰۶-۲۰ ۱۲:۲۸:۳۱

ناهیدمرادی

نه خشک نیست تره

۱۳۹۹-۰۶-۲۰ ۱۲:۳۰:۳۹

ناهیدمرادی

نه خشک نیست تره

۱۳۹۹-۰۶-۲۰ ۱۲:۳۰:۵۸

کارشناس شماره ۱

بزارید کمی خشک بشه بعد بزارید

۱۳۹۹-۰۶-۲۰ ۱۲:۳۹:۵۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@