پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

پریسا مطلبی

تعداد سوال: ۱

سیاه شدن وقهوه ای شدن ساقه شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۱۳۹۲

سلام گیاه من شروع به سیاه شدن ساقه وافتادن برگ ها کرده گفته بودن توسوالای مشابه که قطع کنیت ساقرو ولی الان ساقع من این شکلیه چجوری باید قطعش کنم از سمت پایین شروع به سیاه شدن کرده.الان کمی شاخه هایی که قهوه ای شدرو پوستشو کندم دیدم حالت پوسیدگی داره دوتا شاخه سالم هنوز هست .قلمه زدن هم بلد نیستم وتکثیر که بخوام قطع کنم .تورو خدا بگید چیکار کنم چون از سمت ریشه دارن قهوه ای میشن میان بالا ودوتا شاخه بیشتر نمونده

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۱۱ ۱۳:۵۴:۳۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر بهتره ساقه ی سبز و سالم رو قطع کنید و در اب یا خاک نسبتا سبک و یا ماسه ریشه دار کنیدش . اگر در اب قرار میدید ، زمانی که قلمه ها نوک ریشه زدن باید به خاک منتقل کنید تا ریشه به اب عادت نکنه ، ریشه حدود یک الی دوسانت بشه کافیه ، برگهای بزرگ و پایینی ِ قلمه رو قطع کنید و فقط برگهای جوان بالایی رو باقی بزارید تا ریشه زایی سریعتر انجام بشه ، یک تکه زغال در آب قرار بدید و سعی کنید هر چند روز یکبار آب رو تعویض کنید تا حالت ماندگی پیدا نکنه . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۴۰۱-۰۴-۱۱ ۲۳:۲۲:۵۵

پریسا مطلبی

سلام من همونجور که گفتیت دوتا شاخشو برش دادم وگذاشتم تو اب ولی همیشه وقتی با اب قلمه میزنم گیاهام له شدگی پیدا میکنن به جز قلمه های پتوسم .این قلمه هارو باید روبروی افتاب بذارم یا چه شرایطی؟که ریشه بزنن .فقط ذغال بذارم توی اب کافیه؟؟چقدر طول میبره که ریشه بزنن؟ایا این جوری که گذاشتم تو اب درسته؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۱۲ ۲۳:۴۳:۳۲

پریسا مطلبی

ببخشید سوال دیگمو یادم رفت بپرسم تکلیف این بوته مادر گیاهم چی میشه ؟بندازمش دور؟ یکی از شاخه هایی که برش دادم وسطشو نگاه کردم دیدم وسط اوند حالت پشمی ومثل این که گیاه از وسط کپک زده باشه شده .با گیاه مادر چه کنم؟ تکلیف قلمه هارو که تو سوال قبل پرسبدم ازتون بهم بگید چه کنم .ولی این گیاه مادرو یادم رفت بپرسم.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۱۲ ۲۳:۴۷:۳۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

اگه اب حالت ماندگی پیدا کنه قلمه ها پوسیده میشن ، بهتره ظرف اب رو در جایی خنک تر و با نور ملایم قرار بدید . در این فصل معمولا بعد از یک هفته تا ۱۰ روز ریشه ها ظاهر میشن . آب رو هر یکی دوروز تعویض کنید ، انتهای قلمه با ظرف تماس نداشته باشه . نه نیازی به آفتاب نداره . اگه گیاه مادر آوندش سالم نیست ، احتمال سبز شدنش خیلی پایینه میتونید بندازیدش دور .

۱۴۰۱-۰۴-۱۳ ۰۶:۲۷:۱۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@