پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

متينه تفتيان

تعداد سوال: ۴

ریختن برگ و شل شدن گیاه قاشقی ویژه

تعداد بازدید ۱۳۷۱

گیاه قاشقی من ۲ روزه برگاش میریزه امروز متوجه شدم گه گیاه کلا شل شده گیاه خیلی راحت از خاک درومد و متوجه سدم خیچی ریشه و ریزوم نداره الان باید چیکار کنم ؟ ممنون میشم سریع راهنماییم کنین 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻😓😓😓😓

۱۴۰۱-۰۴-۱۲ ۰۷:۴۷:۴۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر اگر گیاه ، ساقه ی سبز و سالم داره میتونید جدا کنید و در آب یا خاک دوباره ریشه دار کنید . لطفا عکس گیاه رو ارسال کنید ببینیم چه وضعیتی داره

۱۴۰۱-۰۴-۱۲ ۲۲:۴۶:۰۵

متينه تفتيان

چشم الان ساقه هاش اصلا نرم نشده که بگم پوسیده حتی شاخه ی سمت راست که قسمت پایینیش تیره شده کاملا محکم و سفته

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۱۲ ۲۲:۵۲:۲۱

کارشناس شماره ۱

به نظر گیاه بیحال هستش و ممکنه به خاطر نادرست بودن آبیاری یا خاک نامناسب باشه ، آیا بین دو آبیاری اجازه میدید خاک گلدان خشک بشه ؟ با سیخ چوبی تست میکنید ؟

۱۴۰۱-۰۴-۱۲ ۲۲:۵۴:۲۰

متينه تفتيان

بله من قشنگ چک میکنم که خاک سطحی خشک شده باشه بعد آب میدم حتی امروز گیاهو تو محیط خنک و ۱۵ دقیقه اب هم قرار دادم که نکنه به خاطر خشکی و گرمی هوا بوده باشه ولی باز هم تغییری نکرد

۱۴۰۱-۰۴-۱۲ ۲۲:۵۸:۱۲

کارشناس شماره ۱

برای آبیاری قاشقی باید اجازه بدید خیلی بیشتر خاک گلدان خشک بشه و خشکی سطح خاک کافی نیست چون قاشقی گیاهی با نیاز آبیِ متوسط هستش ، بهتره گیاه رو از خاک دربیارید و ریشه ها رو چک کنید اگه پوسیدگی داشت قسمتهای آسیب دیده رو جدا کنید و گیاه رو دوباره در خاک تازه و گلدان کوچکتر بکارید ، زهکشی حتما در ته گلدان انجام بشه .

۱۴۰۱-۰۴-۱۳ ۰۶:۳۱:۱۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@