پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه موسی رضا

تعداد سوال: ۳

چرا نخل یوکای من زرد شده؟ ویژه

تعداد بازدید ۱۹۲

یوکای من تقریبا مدت ۳ ماه است که برگهایش زرد و سوخته شده، خاکش حشره گذاشت، عوض کردیم و سم هم دادیم، هفته ای یکبار آب می دم و نورشم متوسطه، لطفا راهنمایی کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۱۲ ۱۲:۰۲:۴۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . تهویه ی محیط به چه صورته و آیا غبارپاشی هم انجام میدید ؟ یوکا به نور زیاد نیاز دارد ؟

۱۴۰۱-۰۴-۱۲ ۲۲:۵۰:۳۷

فاطمه موسی رضا

غبار پاشی نه انجام نمی دم، نورم هم زیاد نیست، چی کار کنم؟ یه موجودات خیلی خیلی ریز و تقریبا بیرنک هر بار که آب می دم هستند.

۱۴۰۱-۰۴-۱۲ ۲۳:۵۷:۳۳

کارشناس شماره ۱

با سم دیازینون سمپاشی کنید سمپاشی رو در داخل منزل و در معرض نور زیاد انجام ندید. قسمت بالای گیاه رو قطع کنید و گلدان را در محیطی با تهویه ی بهتر و نور بیشتر قرار بدید ، اگر محیط کمنور باشه و تهویه ی مناسبی نداشته باشه گیاه به مرور از بین خواهد رفت ، آبیاری را زمانی که خاک نسبتا خشکه انجام بدید، خاک رو قبل از آبیاری تست کنید و اگه یک سوم اش خشک بود بعد آبیاری رو انجام بدید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) سم مالاتیون (Malathion)
۱۴۰۱-۰۴-۱۳ ۰۶:۳۵:۲۷

فاطمه موسی رضا

می شه در مورد قطع کردن قسمت بالایی بیشتر توضیح بدید، درست نمی دونم چی کار باید بکنم

۱۴۰۱-۰۴-۱۶ ۱۶:۴۸:۳۸

کارشناس شماره ۱

قسمت بالای گیاه که برگها اسیب دیده هستند را باید از ساقه قطع کنید میتونید عکسی از ساقه و قسمت بالای گیاه بفرستید براتون علامت بزنم

۱۴۰۱-۰۴-۱۶ ۲۳:۳۷:۵۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@