پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فائزه جعفری

تعداد سوال: ۱

نرم شدن برگ سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۴۳۶

سلام. الان دو سال میشه که دوتا گلدون بزرگ سانسوریا ابلق دارم. مدت زیادی رو توی خونه با نورگیری کم بودن و کم کم حس کردم دارن زرد میشن و حالت پوسیدگی. از قارچکش استفاده کردم و فک کردم شاید بخاطر نور کم باشه. انتقالشون دادم به بالکن که شیشه داره نورش خوبه اما خب گاهی خیلی گرم میشه. یه مدته که به برگاشون که دست میزنم نرم شدن در ظاهر مشکلی ندارن غیر اینکه بعضیاشون حالت یخورده چروکیدگی گرفته. نمیدونم از آبه کمه یا گرمای محیط.. چیکار میشه کرد نمیخوام از دست برن

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۱۵ ۱۲:۰۲:۴۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر تقریبا چندروز یکبار آبیاری میکنید؟ آب از انتهای گلدون خارج میشه؟

۱۴۰۱-۰۴-۱۵ ۱۸:۲۱:۰۲

فائزه جعفری

تعداد سوال: ۱

بله آب از انتهای گلدون خارج میشه. الان حدودا دو هفته یبار بشه فک کنم. نمیدونم تغییر محیط اذیتشون کرده یا اصلا محیطش مناسبش نیست..؟

۱۴۰۱-۰۴-۱۵ ۱۸:۲۷:۲۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

ببینید اگر برگ هارو دست میزنید و حالت نرم دارند لازمه گیاهو از خاک خارج کنید و ریشه هارو بررسی کنید اگر نرم و پوسیده بود قسمت های پوسیده رو جدا کنید و قسمت باقی مانده در محلول قارچکش حدود نیم ساعت قرار بگیره بعد در خاک تمیز گذشته بشه و بعد چهار روز اولین ابیاری با قارچکش باشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۱-۰۴-۱۵ ۲۲:۴۶:۲۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@