پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

بهاره بامداد

تعداد سوال: ۲

از بین رفتن خالهای برگ گل ویژه

تعداد بازدید ۲۱۰

با سلام، برگهای بالایی گیاهی که تصویر آن را پیوست می‌کنم خالهای خود را از دست داده و به زیبایی برگهای پایینی نیستند. لطفا بفرمایید برای اصلاح گیاه چه اقدامی باید انجام داد؟ با سپاس

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۱۷ ۱۲:۳۰:۳۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر فاصلش با منبع نور چقدر هست؟ کوداهن میدید؟

۱۴۰۱-۰۴-۱۷ ۱۵:۵۲:۴۸

بهاره بامداد

با سلام، گلدون در راهرو منتهی به حیاط قرار داره. موقعیتش را در عکس پیوستی نشان داده ام. کود آهن هم به گیاه داده نمیشه.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۱۷ ۱۵:۵۸:۵۲

کارشناس شماره ۲

اگر جایی دارید که نور بیشتر میخوره حتما گیاه و به محل پرنور تر البته با نور غیرمستقیم منتقل کنید هرچی نور بیشتر باشه نقاط زرد رنگ بیشتر هست

۱۴۰۱-۰۴-۱۸ ۰۰:۲۳:۱۷

بهاره بامداد

ممنون. پاسیو مناسب هست؟

۱۴۰۱-۰۴-۱۸ ۰۰:۲۶:۱۳

کارشناس شماره ۲

اگر نور خوب داره بله اگر نورش کم باشه برگ ها به سمت زرد شدن میره

۱۴۰۱-۰۴-۱۸ ۰۰:۲۷:۵۰

بهاره بامداد

با سلام و عرض ادب، من یک گلدان برگ انجیری دارم که زرد شده عکس آن را پیوست میکنم. گلفروشی دو کود زیر را توصیه کرده. می خواستم نظرتون رو بدونم. با سپاس

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۸-۱۶ ۲۰:۲۱:۵۵

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر اول لازمه ریشه گیاهتون بررسی بشه اگر پوسیدگی داشته باشه مهمه که قسمت های پوسیده و‌خشک در مرحله اول جدا بشه و بعد تقویت گیاه رو شروع کنید

۱۴۰۱-۰۸-۱۸ ۰۰:۱۵:۰۰

بهاره بامداد

با سلام، ممنون از پاسخگویی شما. چطور تشخیص بدیم که ریشه پوسیده شده؟ در اصل نشانه ریشه پوسیده چیه؟ و اینکه باید خاک گلدون رو عوض کنیم؟

۱۴۰۱-۰۸-۱۸ ۰۱:۴۵:۲۸

کارشناس شماره ۲

سلام مجدد بعد از اینکه گیاه رو از خاک خارج کردید اگر ریشه حالت نرم و لزج داشت و بوی گندیدگی میداد نشونه پوسیدگی ریشه هست و در این حالت لازم هست قسمت های پوسیده جدا بشه و قسمت باقی مانده در محلول قارچکش قرار بگیره و خاک هم لازمه تعویض بشه و بعد از کاشت در خاک جدید یک نوبت با قارچکش ابیاری کنید

۱۴۰۱-۰۸-۱۸ ۲۲:۲۵:۳۹

بهاره بامداد

سپاسگزارم

۱۴۰۱-۰۸-۱۹ ۱۱:۲۰:۰۵

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۱-۰۸-۱۹ ۲۲:۲۲:۵۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@