پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

maryam goli

تعداد سوال: ۱

زرد شدن بن سای ویژه

تعداد بازدید ۲۸۴

سلام یک سال و نیمه یک گیاه بن سای خریدم اسفند خاکش رو عوض مردم تا الان هیچ مشکلی نذاشت اما دو روزه یکباره شروع ب زرد شدن کرده و اکثر براش زرد شده نمیخوام از دستش بدم راهنماییم کنیم شرایطش هم اصلا تغییر نکرده جا به جا هم نشده

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۱۷ ۲۱:۲۸:۳۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا بفرمایید محیط از نظرِ نور چه وضعیتی داره و نحوه ی آبیاری به چه صورت و چه مقدار هستش؟

۱۴۰۱-۰۴-۱۸ ۰۰:۳۰:۱۱

maryam goli

گیاه رو جلوی پنجره آشپز خونه قرار دادم از همون ابتدا ک خریدم تا ب الان همونجا بود تو این فصل هم ک آفتاب یکم سوزانه تو شرایطی قرار دادم ک مستقیم نور خیلی شدید نخوره بهش آب هم همیشه از آب جوشیده استفاده میکنم هر روز یکم اسپری میکنم رو برگاش هفته ای دوبار هم کمی آب میدم ب خاکش

۱۴۰۱-۰۴-۱۸ ۰۰:۴۱:۴۵

کارشناس شماره ۱

ایا بین دو آبیاری خاک رو چک میکنید که رطوبت داره یا نه ؟ در هر نوبت چقدر اب میریزید ؟ آب از زیر گلدان خارج میشه؟

۱۴۰۱-۰۴-۱۸ ۰۱:۱۶:۳۵

maryam goli

بله چک کردم مرطوب نباشه اب میدم و همیشه همینجوری آب یاری کردم خیلی دقت نکردم و ندیدم ک چقد آب ازش خارج میشه و چون همیشه همینکارارو میکردم و سالم و بدون مشکل بود و برگاش اصلا زرد نمیشد تو همین شرایط ثابت نگه داشتم الان خیلی نگرانشم امیدوارم بتونم نجاتش بدم با کمک شما

۱۴۰۱-۰۴-۱۸ ۰۱:۲۳:۳۵

کارشناس شماره ۱

سنگهای روی سطح خاک رو بردارید . کمی سطح خاک رو سیخک بزنید و زیرو رو کنید . سعی کنید گلدان در محیطی پرنور و با تهویه ی خوب قرار داشته باشه ، روبروی کولر نباشه و نزدیک آشپزخونه و سرویس بهداشتی و سیستم صوتی هم قرار نداشته باشه ، دمای محیط یکنواخت باشه و با اختلافِ زیاد ، گرم و سرد ، نشه . ابیاری رو مدتی کنترل کنید و حتما با خشک شدن نسبی خاک انجام بدید ، اگر متوجه شدید که روند زرد شدن برگها در حال پیشرفت و سرعت بیشتری پیدا کرده حتما گیاه رو از خاک خارج کنید و وضعیت ریشه و زهکش ته گلدون رو چک کنید . ساقه و تنه سفت و سالم هستش ؟

۱۴۰۱-۰۴-۱۸ ۱۸:۳۳:۵۵

maryam goli

سنگهای رو خاک رو برداشتم کمی خاکش رو زیرو کردم جایی قرار دادم ک نور بیشتری برسه ب گیاه بله تغییری در تنه و شاخه ها حس نکردم و سالمه روند زرد شدنش طی چهار روز تعدادی از برگاش زرد شدن و ریختن و بازم دارن زرد میشن من عکسش رو براتون میزارم اگر لازمه بگید تا دقیق تر بگیرم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۱۸ ۱۹:۲۱:۴۵

کارشناس شماره ۱

از خاک درش بیارید و وضعیت ریشه و زهکش ته گلدون رو چک کنید

۱۴۰۱-۰۴-۱۹ ۰۷:۱۷:۱۵

maryam goli

من ی سوال دیگه هم داشتم تو این مدت از هیچ ماده یا تقویتی برای گل استفاده نکردم و اطلاعی ازشون نذارم اگر لازمه چیزی راهنمایی کنید

۱۴۰۱-۰۴-۱۹ ۱۰:۴۱:۳۷

کارشناس شماره ۱

بله از بهار تا اواخر تابستان کود باید بهش بدید هر دو هفته یکبار از کود مخصوص بونسای استفاده کنید البته قبلش بهتره یکبار بهش هیومیک اسید بدید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود بونسای protect nature کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۱-۰۴-۲۰ ۰۰:۲۷:۰۷

maryam goli

ممنون از راهنماییتون بنظرتون مفیده الان شروع کنم ب استفاده؟و اینکه من خوندم زیر این کودهایی ک فرستادید نوشته بود از پاییز تا زمستان شما گفتید بهار و تابستان کدوم درسته؟و اینکه من یک گیاه بنجامین هم دارم برای اونم کود مخصوص رو راهنمایی کنید ممنون میشم تا تهیه کنم

۱۴۰۱-۰۴-۲۰ ۰۰:۵۰:۳۴

کارشناس شماره ۱

فصل کوددهی ، فصل رشد است و اکثر گیاهان در بهار و تابستان در اوجِ رشد قرار دارند . اما کودهایی مثل کود فسفر را میتوان در پاییز و زمستان برای گیاهانی که در این فصل رشد میکنند استفاده کرد . اما اکثر گیاهان باید در بهار و تابستان تغذیه شوند . قبل از شروع کوددهی حتما از سلامت ریشه اطمینان حاصل کنید . برای بنجامین میتونید از کود آهن و سه بیست به تناوب استفاده کنید . هر سه ماه یکبار هم بهش هیومیک اسید بدید البته تا آواخر تابستان .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20 کلات آهن
۱۴۰۱-۰۴-۲۱ ۰۰:۱۳:۴۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@