پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

بهناز شهبازی

تعداد سوال: ۱

شل شدن برگ و ساقه بابا آدم ویژه

تعداد بازدید ۴۹۱۴

سلام وقت بخیر.من یک گلدان بابا ادم حدود یک ماه پیش خریداری کردم.۱۱تا برگ کاملا بزرگ و سبز پر رنگ و سرحال داشت. بعد از حدود یک هفته برگها با سرعت بالا شروع به زرد شدن کردند و ما فکر کردیم حتما بخاطر جابجایی هست. با یکم سرچ متوجه کنه تار عنکبوتی شدیم و از روی یک کلیپ با پنبه آعشته به الکل تمیز کردم و محلول صابون پاشی کردم و فرداش برگها رو اب پاشیدن و دستمال کشیدم. ولی سم هم گرفتیم گفتیم شاید با سم بهتر بشه. پروپارژیت زدم. ولی زرد شدن برگها متوقف نشد. حس کردم شاید نورش کم باشه جابجا کردم اوردم کنار پنجره.قبلا ار پنجره دور بود و نور مصنوعی گیاه گذاشته بودم براش. دستگاه بخور هم خریدم. کود هم تهیه کردم و استفاده کردم. کودها انپیکا ۲۰.انپیکا۵۲.آهن.جلبک دریایی.کلسیم آبیاری هر یک روز درمیان.به قدری که یه مقدار اب از زیرش میزنه بیرون بخور روشن و جایی هم که هست کاملا نور داره.افتاب نمیوفته ولی نورانیه خلاصه تا الان همه برگهایی که داشته همش خراب شدن و بریدیم. الان چهارتا برگ داره که بعد اوردن به خونه دراومده. برگها سبز روشن هستن و کوچیکتر. ولی مشکل اساسی که الان دارم اینه که برگها شل هستند و مثل چتر اویزون شدن

۱۴۰۱-۰۴-۲۳ ۱۲:۴۰:۴۲

بهناز شهبازی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۲۳ ۱۲:۴۸:۲۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر کنه کش چندبار زدید؟ گیاهتون گل نداده؟

۱۴۰۱-۰۴-۲۳ ۱۹:۳۳:۲۳

بهناز شهبازی

دوبار زدم.دور اول رو تقریبا بعد ده روز خریدن گل زدیم.دور دوم رو سه روز پیش. نه تا بحال گل نداده

۱۴۰۱-۰۴-۲۳ ۲۲:۴۶:۰۸

کارشناس شماره ۲

الان پشت برگ پنبه میکشید هنوز دونه سیاه روش میشینه؟ و اثر تارعنکبوتو میبینید؟

۱۴۰۱-۰۴-۲۴ ۰۰:۰۲:۴۷

بهناز شهبازی

نه الان نداره. اولین بار که سم رو استفاده کردم فکر نیکردم دیگه یکبار سم پاشی کافیه.ولی ۴ روز پیش باز هم کنه تار فنکبوتی دیدم و مجدد سم پاشی کردم. در ضمن درمورد نحوه دقیق استفاده سم اطلاعات دقیقی نداشتم و همینطور به صورت چشمی یه ذره از محلول سم رو با اب قاطی کردم و یه محلول تقریبا سفید رنگی شد و همون رو سم پاشی کردم. و نکته دیکه اینکه همین امروز براش جزیره گذاشتم. حس کردیم شاید رطوبش هنوز هم کم باشد

۱۴۰۱-۰۴-۲۴ ۰۰:۲۰:۴۹

کارشناس شماره ۲

لطفا عکس سم رو ارسال کنید نیاز هست سه بار به فاصله 9 روز یک و نیم سی سی در یک لیتر مخلوط کنید و اسپری کنید دقت کنید این سم خطرناکه و زمان سم پاشی از ماسک استفاده کنید

۱۴۰۱-۰۴-۲۴ ۲۳:۲۵:۰۳

بهناز شهبازی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۲۴ ۲۳:۳۰:۴۳

کارشناس شماره ۲

بله از همین سم طبق دستور بالا اسپری کنید

۱۴۰۱-۰۴-۲۵ ۱۲:۵۱:۳۸

بهناز شهبازی

الان علت این افتادگی برگ چی هست؟ باز چی نیاز داره که نتونستیم فراهم کنیم واسش؟ دیروز هم هیومیک اسید گرفتم و ریختم براش فعلا الان کنه نداره باز هم هر ۹ روز یکبار سم بزنم؟ این عکس هم ببینید یکی از برگها به این صورت شده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۲۵ ۱۳:۱۹:۱۴

کارشناس شماره ۲

خسارت افت میتونه باعث زرد و افتادگی گیاه بشه اجازه بدید بعد از اخرین دوره سم پاشی ۱۵ روز بگذره بعد کوددهی و شروع کنید و اسید هیومیک سه ماه یکبار پتاسیم بالا ماهی یکبار فسفر بالا ماهی یکبار جلبک ماهی یکبار لازم داره

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود ارگانیک جلبک دریایی
۱۴۰۱-۰۴-۲۵ ۲۳:۱۶:۲۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@