پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

یلدا شهابی

تعداد سوال: ۱

بابا آدم ویژه

تعداد بازدید ۱۸۰

سلام، وقت بخیر، من حدود سه هفته پیش گیاه بابا آدم خریدم همون هفته اول دوتا از برگهاش زرد شد ولی دوتا برگ جدید هم داد. البته برگهای جدیدش خیلی کوچیک و سبز کمرنگ و بیجون هستن. مشکل اولم اینه که برگها هی دارن بیجون تر و شل تر میشن. برای این چیکار باید بکنم؟؟ مشکل دوم که دیروز متوجهش شدم دونه های سفید روی خاک و دونه های سیاه روی برگ هست. هردو هم کرم هستن و حرکت میکنن. اینا رو چطور باید از بین ببرم؟ آفت کش سوین خوبه براش؟؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۲۴ ۱۱:۵۲:۲۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا عکس گیاهتون رو ارسال کنید

۱۴۰۱-۰۴-۲۴ ۲۳:۲۳:۳۲

یلدا شهابی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۲۵ ۰۸:۱۰:۳۰

کارشناس شماره ۲

خاک گیاهتون اصلا مناسب نیست و چندمورد دیگه لازمه بررسی بشه پشت برگ نقطه سیاه و یاتارعنکبوت میبینید؟ و زمانیکه آب میدید آب از انتهای گلدون خارج میشه؟

۱۴۰۱-۰۴-۲۵ ۲۳:۱۰:۴۳

یلدا شهابی

تارعنکبوت نداره، فقط همین موجودات سیاه که براتون عکسش رو گذاشتم همه جای برگها رو گرفته هر روزم بیشتر میشه با هر سری آب سیرابش میکنم و آب از زیرش بیرون میاد خاکش اگر مناسب نیست چیکار باید بکنم؟ خاکش عوض شه مشکل موجودات سیاهرنگ روی برگهاشم درست میشه؟

۱۴۰۱-۰۴-۲۶ ۰۸:۴۲:۳۹

یلدا شهابی

دوتا برگ دیگه اش هم داره زرد میشه، اگر رسیدگی حضوری دارید بفرمایید شرایطش چیه که زودتر بیاد ببینیدش و بهش رسیدگی بشه، گیاهم داره از بین میره

۱۴۰۱-۰۴-۲۶ ۰۸:۴۴:۲۳

کارشناس شماره ۲

اول دو نوبت ابامکتین به فاصله ۹ روز به شکل اسپری پاشی به برگ بدید و در آب ابیاری هم بدید بعد از اون اگر باز هم این افات و دیدید لازمه خاک تعویض بشه

۱۴۰۱-۰۴-۲۶ ۲۲:۵۴:۳۴

کارشناس شماره ۲

لینک ابامکتین ودرصورت توقف افات لازمه دو هفته به گیاهتون استراحت بدید بعد با کودهای زیر تقویتش کنید سه ماه یکبار هیومیک اسید دوماه یکبار اهن ماهی یکبار فسفربالا ماهی یکبار پتاسیم بالا بین کودها۱۵ روزفاصله باشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature کلات آهن کنه کش (آبامکتین)
۱۴۰۱-۰۴-۲۶ ۲۲:۵۶:۲۱

یلدا شهابی

ممنون، میخرم استفاده اشون میکنم، ایشالا که خوب شه فقط یک سوال دیگه درباره آبیاریش، من هر چند وقت یکبار باید آب بدمش؟ و باید هر دفعه سیراب بشه ، درسته؟ حدود سی سانتیمتر کف گلدون از پوکه استفاده شده و بقیه اش خاکه، میترسم زیاد آب بدم ریشه اش خراب شه

۱۴۰۱-۰۴-۲۷ ۱۶:۳۴:۲۷

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم برای آبیاری اجازه بدید نصف ارتفاع خاک گلدون خشک بشه بعد ابیاری کنید ودر هرابیاری گیاه رو سیراب کنید

۱۴۰۱-۰۴-۲۹ ۰۶:۵۱:۰۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@