پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهتا معلمیان

تعداد سوال: ۴

بلند شدن گیاه ویژه

تعداد بازدید ۲۹۲

من این گلدان حدود ۲۵ ساله که دارم و الان خیلی بلند شده. ساقه اصلی کج شده است. نمیدونم چجوری باید قلمه بزنم یا اصلا کار دیگه‌ای باید بکنم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۲۴ ۱۵:۲۵:۴۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر ، باید ساقه رو از قسمت پایین قطع کنید البته قبلش بفرمایید خاکش چه وضعیتی داره و کی تعویض شده؟

۱۴۰۱-۰۴-۲۵ ۰۲:۲۷:۵۴

مهتا معلمیان

حدود ۱۰ سال پیش که بزرگ شده بود، گلدانش عوض کردم. بعد از اون هر وقت خاکش کم میشه روش خاک میریزم.

۱۴۰۱-۰۴-۲۵ ۲۱:۳۶:۰۶

کارشناس شماره ۱

بهتره خاک را تعویض کنید و در حین تعویض خاک وضعیت ریشه ها از نظر سلامت ، چک شود . ساقه را ۱۵ الی ۲۰ سانت از بالای غده قطع کنید ، به مرور روی غده جوانه های جدید ظاهر خواهد شد

۱۴۰۱-۰۴-۲۶ ۰۱:۴۹:۴۷

مهتا معلمیان

شما خدمات حضوری هم دارید؟ یعنی امکاتش هست بیایید و این پروسه ای که گفتین انجام بدین؟

۱۴۰۱-۰۴-۲۶ ۱۴:۵۶:۴۳

کارشناس شماره ۱

با همکاران از طریق سایت تماس بگیرید و درخواست اعزام کارشناس کنید .

۱۴۰۱-۰۴-۲۷ ۰۰:۳۹:۴۸

مهتا معلمیان

با شماره داخل سایت تماس گرفتم، گفتند فعلا کارشناس حضوری نداریم. پیرو صحبت قبلیمون، وقتی ساقه رو از ۱۵ سانت بالای غده جدا کردم ۱- روی قسمتی که بریدم چیزی باید بزنم یا مستقیم در تماس با هوا باشه؟ ۲- ساقه جدا شده رو چه کار کنم؟

۱۴۰۱-۰۵-۰۷ ۱۳:۲۶:۱۵

کارشناس شماره ۱

بله میتونید روی محل زخم پودر قارچ کش یا پودر زغال یا پودر دارچین یا چسب باغبانی بزنید تا آلودگی دارد محل زخم نشه . ساقه ی جدا شده را در ماسه ی نرم ریشه دار کنید

۱۴۰۱-۰۵-۰۸ ۰۱:۴۱:۴۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@