پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

پویا سامیار

تعداد سوال: ۲

گیاه افوربیا ویژه

تعداد بازدید ۵۲۱

سلام افوربیای بنده بسیار سالم و خوب رشد میکرد الان چند روزی هست متوجه شدم نوک ساقه ها حالت زرد و پوسیده شده علت و راه حلش چیه ممنونم .

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۲۵ ۰۹:۳۶:۰۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر چند روز یکبار اب میدید ؟ و زهکش باز هست؟

۱۴۰۱-۰۴-۲۵ ۱۲:۵۰:۴۷

پویا سامیار

هفته ای یکبار بله زهکشی باز است

۱۴۰۱-۰۴-۲۵ ۱۲:۵۴:۳۹

کارشناس شماره ۲

الان قسمت طوقه گیاهتون هم نرم هست؟ و با نور گوشی سطح ساقه رو چک کنید ببینید برجستگی خاصی یا پوشش سفید رنگ میبینید؟

۱۴۰۱-۰۴-۲۵ ۱۲:۵۵:۲۸

پویا سامیار

نه نرم نیست برجستگی سفید رنگی هم ندارد انتهای طوقه وقتی خاک رو زدم کنار این رنگی هست ولی کاملا سفت هست نرم نیست

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۲۵ ۱۲:۵۸:۵۷

کارشناس شماره ۲

بله نشون بیماری قارچی هست گیاه رو از خاک خارج کنید کاملا ریشه رو بررسی کنید اگر قسمت هایی نرم و پوسیده بود لازمه با یک کارد ضدعفونی شده جد ا کنید و قسمت باقیمانده حدود 20 دقیقه در محلول قارچکش قرار بگیره و بعد در خاک جدید بکارید اگر نرم و پوسیده نبود از همین تاپیک اطلاع بدید لینک قارچکش هم براتون گذاشتم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۱-۰۴-۲۵ ۱۷:۱۷:۱۸

پویا سامیار

ریشه رو بررسی کردم نه نرم بود نه گندیدگی داشت باز با این حال روی گیاه و ریشه اسپری کردم قارچ کش رو ، خاکش خشک بود من برای گلدانش هفته ای یکبار یه استکان کوچیک آب میدم ممکنه از کم آبی باشه این مشکل ؟ آبیاری صحیحش چه مقدار هست ؟

۱۴۰۱-۰۴-۲۸ ۲۲:۱۳:۳۶

پویا سامیار

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۲۸ ۲۲:۳۵:۳۰

کارشناس شماره ۲

بله ابیاری کم یازیاد هم باعث تنش میشه برای ابیاری بایک سیخ چوبی رطوبت خاک رو چک کنید هرزمان سه چهارم ارتفاع خاک خشک بود ابیاری کنید ولی در هرابیاری گیاه رو سیراب کنید

۱۴۰۱-۰۴-۲۹ ۰۶:۵۲:۲۳

پویا سامیار

بسیار عالی ممنون از توضیحاتتون فقط اینکه قسمط های نوک گیاه که خشک شدن رو لازمه برش بدم یا خیر ؟

۱۴۰۱-۰۴-۲۹ ۰۷:۰۳:۱۰

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم میتونید برش بدید ولی حتما بعدش قسمت برش خورده رو قارچکش بزنید یااسپری کنید یا به شکل پودر با دستکش سطح ساقه بزنید که از اون قسمت قارچ و باکتری وارد گیاه نشه

۱۴۰۱-۰۴-۲۹ ۱۸:۵۱:۵۵

پویا سامیار

پس بهتره که سر ساقه ها قسمت خشک شده رو برش بدم ؟ سوال دیگه اینکه از نور مهتابی سفید میشه برای رشد بهترش استفاده کرد یا خیر ؟

۱۴۰۱-۰۵-۰۱ ۱۷:۰۲:۲۸

کارشناس شماره ۲

ببینید نور مهتابی برای رشدگیاه کافی نیست بهتره جایی که نور خوب،غیرمستقیم دارید بزاریدش بله برش بدید فقط حتما اون قسمتو قارچکش بزنید

۱۴۰۱-۰۵-۰۳ ۰۰:۲۴:۵۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@