پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شیما محمدی

تعداد سوال: ۲

پژمرده شدن شفلر ویژه

تعداد بازدید ۳۱۴

سلام من چند ماهی بود هر چند وقت یکبار برگهای شفلر رو و زیرش دونه های قهوه ای می زد هر بار هم تمیر میکردم تا اینکه دیروز از روی ساقه هاش پاک کردم نا گفته نمونه بعضی هاش چسبیده بودن به ساقه و من هم مجبور شدم با خراشیدن خیلی کم این کنه ها رو تمیز کنم اما امروز صبح دیدم کل گیاهم ساقه و برگهاش پژمرده شدن حالا نمی دونم چیکار کنم سرحال شه و آیا به روز قبل بر می گرده یا نه؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۲۸ ۱۸:۵۸:۵۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . از سم برای از بین بردن آفت استفاده کردید ؟

۱۴۰۱-۰۴-۲۹ ۰۱:۱۳:۱۵

شیما محمدی

بعد از اینکه روی برگهاش رو و ساقه رو تمیز کردم کل گیاه رو وگیاهای اطراف رو را قارچ کش اسپری کردم

۱۴۰۱-۰۴-۲۹ ۰۶:۴۱:۱۱

شیما محمدی

موضوعی که من رو نگران کرده اینه که وقتی ساقه هاش رو یکم با خراشیدن تمیز کردیم بعدش این اتفاق افتاد و کل گیاه پژمرده شد وحتی ساقه کلفت اون هم نازک و بی رمق شد

۱۴۰۱-۰۴-۲۹ ۰۶:۴۴:۰۸

کارشناس شماره ۱

احتمالا در حین پاکسازی ، به تنه ی گیاه آسیب زدید . برگهای آسیب دیده را قطع کنید چون ترمیم نمیشن ، جوانه های انتهایی را باقی بزارید ، اگر رشد گیاه متوقف شده کمی سرشاخه ها رو هرس کنید تا گیاه وادار به جوانه زایی شود . برای تقویت گیاه میتونید از کود پتاس بالا و یکبار از کود هیومیک اسید استفاده کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۱-۰۴-۳۰ ۰۱:۱۹:۲۹

شیما محمدی

تو تصویری که براتون فرستادم مشخص نیست که ساقه اسیب دیده یا نه،،؟ منظورم اینه که شاید به خاطر قارچ کشی که زیاد اسپری کردم اینجوری شده باشه؟ می خوام بدونم اگر چند روز صبر کنم شاید از حالت پژمردگی دربیان؟

۱۴۰۱-۰۴-۳۰ ۰۶:۵۶:۱۰

شیما محمدی

و اینکه اگر من سر ساقه ها رو بزنم ایا هوا نمیکشه چون داخل اینا مثل حفره خالیه

۱۴۰۱-۰۴-۳۰ ۰۹:۴۷:۳۰

کارشناس شماره ۱

خیر ، در تصویر ارسالی وضعیت آسیبِ ساقه ، مشخص نیست . اگر ساقه پوک و توخالی باشه گیاه در حال از بین رفتن هستن زیرا آوند ها چوپی یا پوک یا چوب پنبه ای شدن ، آیا اینطوره ؟

۱۴۰۱-۰۴-۳۱ ۰۰:۴۹:۴۹

شیما محمدی

نه پوک و خالی نیست ولی دیروز دیگه هرس کردم

۱۴۰۱-۰۴-۳۱ ۱۰:۳۰:۵۸

شیما محمدی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۳۱ ۱۰:۳۶:۳۴

شیما محمدی

بعد از هرس کردن کودی که فرمودید رو دادم

۱۴۰۱-۰۴-۳۱ ۱۰:۴۰:۲۰

کارشناس شماره ۱

اگه ساقه پوک نباشه گیاه دوباره سبز میشه . البته اثار کنه از روی گیاه هیچوقت پاک نمیشه .

۱۴۰۱-۰۵-۰۲ ۰۱:۰۱:۲۵

شیما محمدی

سلام شب بخیر بیزحمت میفرمائید این گل بونسا یه طرفش متاسفانه همین جوری رشد نداره خشک شده ولی طرف دیگر برگهاش در میاد ولی به محض اینکه سبز رنگ میشه چند روز بعد زرد میشه و میریزه دلیلش چی میتونه باشه؟ و چیکار باید کنم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۰۹ ۲۱:۴۲:۲۱

شیما محمدی

سلام شب بخیر بیزحمت میفرمائید این گل بونسا یه طرفش متاسفانه همین جوری رشد نداره خشک شده ولی طرف دیگر برگهاش در میاد ولی به محض اینکه سبز رنگ میشه چند روز بعد زرد میشه و میریزه دلیلش چی میتونه باشه؟ و چیکار باید کنم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۰۹ ۲۱:۴۲:۵۵

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر نحوه ی آبیاری به چه صورت هستش و گیاه چقدر با پنجره فاصله داره؟

۱۴۰۱-۰۵-۱۰ ۰۰:۰۴:۰۶

شیما محمدی

فاصله با پنجره ۱ متر و هفته ای ۱ یا ۲ بار ابیاری میشه

۱۴۰۱-۰۵-۱۳ ۰۸:۴۹:۲۷

کارشناس شماره ۱

به پنجره نزدیکتر کنید ، به نور بیشتری نیاز داره ، بهش کود هم میدید؟

۱۴۰۱-۰۵-۱۳ ۲۲:۱۷:۴۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@