پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

صادقی

تعداد سوال: ۱

آفت پتوس ویژه

تعداد بازدید ۷۷۶

سلام وقتتون بخیر من یک گلدان پتوس دارم که حدودا دوسه ماهیی هست هم رشدش کم شده هم برگهای جدید که درمیاره ریز و نوک برگها حالت چروک و وزدار هست که بعد از تایمی برگها پاره میشن .و نکته یعدی دو روز پیش به یکباره متوجه وجود مگسهای ریز سیاه شدم روی سطح خاک و زیر گلدان که بشدت زیاد بودن یک روز جلوی افتاب قرار دادم و روی سطح هاک سنگریزه هارو برداشتم و دارچین ریختم که روز بعد انتقال دادم به جای قبلی که هم مگسها دیگه وجود نداشتن و هم چندتا برگ کامل سیاه شده بودن در عرض یک روز امروز دیدم مجدد مگسها پیداشون شده که از ترکیب روغن و مایع ظرفشویی روی سطح خاک اسپری کردم و برگهای از بین رفته را هم جدا کردم سوالم این هست ایا این ترکیب باید ادامه بدم یا همون یکبار کافی هست؟ و ایا خاک گلدان تعویض کنم؟ برای مشکل برگها و چروکیده بودن نوکشون هم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید گیاه ۷/۱۰ روز یکبار اب داده میشه و در فاصله یک متری از پنجره نورگیر قرار دارد.

۱۴۰۱-۰۴-۲۹ ۱۲:۳۱:۳۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاهتون رو ارسال کنید

۱۴۰۱-۰۴-۲۹ ۱۸:۵۳:۵۷

صادقی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۳۰ ۰۰:۰۲:۱۳

کارشناس شماره ۲

از ترکیبی که استفاده کردید دیگه برای گیاهتون استفاده نکنید میتونه به بافت خاک و برگ اسیب بزنه برای کاهش پشه ها از چسب زرد استفاده کنید و وجود پشه سیاه نشون دهنده خاک بسیار مرطوب و وجود افات دیگر هست سطح برگ و چک کنید حالت چسبناکی سطح گیاهتون نیست؟ و بین دو ابیاری اجازه بدید یک سوم خاک خشک بشه بعد گیاه رو ابیاری کنید و مطمئن بشید زهکش زیر گلدون کاملا باز هست و اب داخل زیر گلدونی و حتما دور بریزید

۱۴۰۱-۰۴-۳۰ ۱۹:۲۶:۰۲

صادقی

بله چشم برگها چسبناک نیستن و امروز خداروشکر مگسی ندیدم سطح خاک فقط موردی که توو عکس هم نشون دادم شکل برگهای جدید هست که دور برگها حالت جویده شدن و چروک هست برای این مورد نیاز هست کاری انجام بدم یا با از بین رفتن مگسها مشکل برطرف میشه ؟

۱۴۰۱-۰۴-۳۰ ۲۱:۰۱:۱۱

کارشناس شماره ۲

بله حتما یک نوبت از ابیاری با افتکش استفاده کنید افتکش ایکون عالیه

۱۴۰۱-۰۴-۳۱ ۲۳:۴۷:۴۴

صادقی

روش مصرف و اندازه ای که باید استفاده کنم هم میشه بفرمایید ؟

۱۴۰۱-۰۵-۰۱ ۰۰:۳۸:۱۷

کارشناس شماره ۲

ببینید حتما به دستوری که روی بسته داره لازمه توجه کنید

۱۴۰۱-۰۵-۰۳ ۰۲:۲۰:۳۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@