پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

هرمین قلی زاده

تعداد سوال: ۲

زاموفیلیا ویژه

تعداد بازدید ۳۶۲

با سلام و خسته نباشید..من دو سه ماهه گلدان زاموفیلیا خریدم گلدانی رو ک گلفروش گل رو قرار داد ریشه هاش از بالا بیرون زده بود گفت ریشه های بزرگی داره ولی اشکال نداره..من هر ده روز بهش دو لیون آب میدادم و از زهکشش بیرون میومد و رشد خوبی داشت و سه تا پاجوش زد ولی ریشه هاهمینطور از بالای گلدان بیشتر بیرون میومد..و بعد چند وقت هزار پا ازش بیرون میومد..خاک برگ عالی خریدم با ترکیبات کوکوپیت..پرلیت..ورمی کمپوست..کمپوست برگ خالص و سایر عناصر مفید..بردم گلفروشی..گلدان قبلش قطر ۲۴ و ارتفاع ۱۷ بود..گلدان جدید ک ریشه ها توش جا بگیره قطر همون ۲۴ و ارتفاع ۲۲ گلفروش گذاشت..و با همون خاک برگی ک خریدم..ته گلدان ی سوراخ بود ک روش ی سنگ کوچیک گذاشت و مقداری خاک ریختو گل رو قرار داد و بقیه خاک رو ریخت..من اولش حسابی سیرابش کردم با ۸ تا لیوان اب تازه ی ذره از زهکشش آب بیرون زد ک خیلی ترسیده بودم..ولی طی ۱۰ روز پاجوشا چنان رشد سریعی داشت ک تعجب کردم..برای ابیاری بعد ده روز ک موقش بود با ۴ تا لیوان اصلا اب از زهکشش بیرون نیومد..منم ترسیدم بیشتر اب بدم..الان در حال حاضر بعد ۶ روز ابیاری با ۴ تا لیوان ی زاموفیلیا خیلی شاداب و رشد سریع پاجوش دارم..فقط خواهشا بگید مشکل کجاس ک من نمیدونم چقدر آب بدم؟ایا باید ته گلدان پوکه میریختیم؟یا اینک من آب کم میدم ک از زهکشش بیرون نمیاد..این گل ب جونم بستس..خواهش میکنم کمکم کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۳۱ ۱۴:۲۹:۳۳

هرمین قلی زاده

و سوال دیگر اینک چه کودهایی برای زامیفولبا لازم و ضروری است؟

۱۴۰۱-۰۴-۳۱ ۱۶:۱۱:۴۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر حدودا چند سانت لایه ی زهکش در ته گلدان ریخته شده ؟ اطلاع دارید ؟

۱۴۰۱-۰۵-۰۱ ۰۹:۱۹:۳۶

هرمین قلی زاده

چون ریشه گل خیلی بزرگ بود تقریبآ اولش زیاد خاک برگ ریخت بعد دید جا نشد از خاک برداشت..فک کنم ۴ انگشت خاک برگ تهش ریخت..ب گلفروشی محل خونمون گفتم..گفت بیار تهش پوکه بریزم..پوکه باید ته ریخته بشه..ولی با توجه ب شرایط گلدان ک در حال رشد عالی پاجوش هست میترسم ببرم دوباره خاک تخلیه بشه..نمیدونم واقعآ چیکار کنم..لطفا منو راهنمایی کنید با این‌ گلدانی ک آب از زهکشش نمیره و تهش پوکه نداره چه کنم؟اب چقد بدم ک از زهکشش بره..ممنون میشم راهنماییم کنید

۱۴۰۱-۰۵-۰۱ ۱۰:۰۱:۳۱

کارشناس شماره ۱

خاک برگ ، گزینه ی مناسبی برای لایه ی زهکش نیست و ممکنه به مرور باعث پوسیدگی و قارچی شدن بشه . بهتره برای لایه ی زهکش از گلدون شکسته و یا سنگهای درشت و تکه های زغال استفاده شود . میتونید خاک گلدان را با قرار دادن سیخ چوبی تست کنید و بعدگیاه رو در این فصل سیرآب کنید برای کوددهی میتونید از کودهای پتاس و فسفر بالا به تناوب استفاده کنید .در فصل رشد هر دو هفته یکبار کوددهی انجام شود . غیر هیومیک اسید که بهتره هر سه ماه یکبار به گیاه داده بشه .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature کلات آهن
۱۴۰۱-۰۵-۰۲ ۰۱:۳۰:۲۴

هرمین قلی زاده

پس پوکه گزینه مناسبی برای زهکشی نیست؟با توجه ب رشدی ک‌ پاجوشا دارن میتونم ببرم گلفروشی زهکششو درست کنه؟با سیخ جوبی امتحان میکنم ولی بازم استرس این ک آب از زهکشش نمیاد منو میترسونه..و این ک کود دهی رو در تمام فصل انجام بدم؟ و اینک زمانی هم‌ ک گل رشد خوبی داره بازم کود لازمه بدم؟

۱۴۰۱-۰۵-۰۲ ۰۸:۳۷:۲۳

کارشناس شماره ۱

پوکه برای زاموفیلیا مناسب نیست چون اب رو تو خودش نگه میداره ، بهتره برای لایه ی زهکش از تکه های سفال خرد شده و تکه های زغال استفاده کنید . اما چون عنوان میکنید که گیاه وضعیت خوبی داره مشخصه که آبیاری به درستی دارا انجام میشه و شما نباید در این مورد نگرانی داشته باشید . زمانی که گیاه در وضعیت خوبی قرار داره و در حال رشده کارز بهش نداشته باشید حتی نیاز چندانی هم به کود دهی نداره . بله اگر گیاه نیاز به کوددهی داشته باشه باید اینکار در فصل رشد انجام شود .

۱۴۰۱-۰۵-۰۲ ۲۳:۱۸:۰۳

هرمین قلی زاده

ممنون بابت راهنماییتون..خیالم راحت شد

۱۴۰۱-۰۵-۰۲ ۲۳:۴۷:۵۴

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۱-۰۵-۰۴ ۰۱:۵۶:۱۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@