پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۳

افتادن و چروک شدن برگ های ساکولنت ویژه

تعداد بازدید ۱۱۷۵

سلام یک گیاه ساکولنت دارم ک فکر کنم اسمش کراسولا باشه ازینایی بودش ک روش پودر مخمل چسبونده بودن برای تزیین مثلا ک یکم رشد کرد و پود مخملا کنده شدن و ‌... و چروک بودن برگ هاش ولی نه خیلی بعد چند وقت برگ هاش بیشتر نازک و چروک میشدن و میفتادن گفتیم شاید بخاطر شرایط محیطی باشه چون از طرفی هم نور زیادی بهش نمیرسید و حدس زدیم شاید آبیاریشم مشکل داره برا همین آبیاریش کردیم یکم فضاشو بهتر کردیم ولی تفاوتی نکرد بعد گفتیم شاید خاک و گلدون باشه ک خاکشو ک داشتیم عوض میکردیم دیدیم ریشه هاش یه جورایی نازک و قهوه ای .. هستن و کلا بنظر سالم نمیودن و شاید پوسیدگی ریشه هستش؟ یا قارچ؟ حقیقتا من سررشته ای ندارم توی این زمینه واقعا

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۰۲ ۲۰:۳۵:۴۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . اکثر ساکولنتها به فضای آزاد نیاز دارند و وقتی در محیطی بسته قرار میگیرند دچار آسیب میشوند مخصوصا کراسولاها که باید حتما در فضای ازاد باشند . نور کم ، افراط و تفریط در آبیاری و تهویه ی نامناسب محیط میتونه باعث بروز اسیب به این گیاهان بشه . خاکش خاک کاکتوس هستش؟

۱۴۰۱-۰۵-۰۲ ۲۳:۳۳:۳۰

کاربر

سلام ممنون از پاسخگویی خاکش رو از گلفروشی تهیه کردیم بهشون گفتیم ساکولنت هستش و ... و یه بسته خاک دادن بهمون برای همین راستش نمیدونم خاکش خاک کاکتوس هست یا خیر

۱۴۰۱-۰۵-۰۲ ۲۳:۵۳:۵۳

کارشناس شماره ۱

خاکش شن و سنگریزه داره ؟

۱۴۰۱-۰۵-۰۴ ۰۲:۱۱:۲۸

کاربر

نه

۱۴۰۱-۰۵-۰۴ ۱۷:۱۶:۴۱

کارشناس شماره ۱

پس خاک کاکتوس نیست خاک را تعویض کنید و از خاک مخصوص کاکتوس و ساکولنت استفاده کنید

۱۴۰۱-۰۵-۰۵ ۰۷:۱۷:۱۴

کاربر

ریشه هاش چی چون ریشه هاشم حس میکنم کلا خرابرشدن و سالم نیستن احتمالا چطوری درستشون کنم اصن درست میشه یا باید یه کار دیگه ای کنم واسشون؟

۱۴۰۱-۰۵-۰۵ ۱۰:۲۸:۲۴

کارشناس شماره ۱

بله میتونید کلا ریشه ها رو قطع کنید و دوباره ریشه دارش کنید .اگر انتهای ساقه هم خراب شده بهتره اونرو قطع کنید تا به بافت سالم برسید و بعد گیاه رو ریشه دار کنید .

۱۴۰۱-۰۵-۰۵ ۲۳:۵۸:۵۳

کاربر

چطوری باید اینکارو انجام بدم؟

۱۴۰۱-۰۵-۰۶ ۰۰:۲۴:۱۱

کارشناس شماره ۱

گیاه رو از خاک دربیارید ، ریشه رو بشورید ، قسمتهای آسیب دیده رو حذف کنید ، گیاه رو در خاک مخصوص ساکولنت یا در ماسه ی نرم و در گلدانی کوچکتر بکارید ، ساقه و برگهای آسیب دیده و آلوده را حذف کنید. حداکثر تا دو هفته بعد گیاه ریشه دار میشه ، البته باید گیاه رو در فضای آزاد و فعلا در جایی سایه آفتاب قرار بدید .

۱۴۰۱-۰۵-۰۶ ۲۲:۰۴:۲۴

کاربر

نیازی ب قارچ کش یا کود و ... نداره ؟ آبیاری چی بعد اینکه قلمه هارو داخل خاک گذاشتم آبیاری کنم یا صبر کنم؟ و چند وقت یکبار آب بدم

۱۴۰۱-۰۵-۰۶ ۲۲:۱۵:۳۷

کارشناس شماره ۱

نه نیازی به کود و سم نیست هرزمان خاک خشک بود کمی آب بدید سعی کنید خاک رو زیاده از حد خیس نگه ندارید . وقتی قلمه رو کاشتید ۴ روز بعد بهش آب بدید .

۱۴۰۱-۰۵-۰۶ ۲۲:۳۰:۳۱

کاربر

بزارمش توی تراس و روش سایه بون باشه اوکی هستش ؟ و همونجا بمونه کلا ؟ چون هوا خیلی گرمه خراب نمیشه؟ وقتی گرمه نیارمش تو؟

۱۴۰۱-۰۵-۰۶ ۲۳:۲۸:۵۷

کارشناس شماره ۱

بله اوکیه ، فقط آبیاری رو شبها انجام بدید که گیاه دچار پختگی نشه

۱۴۰۱-۰۵-۰۷ ۰۰:۰۹:۲۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@