پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سحرباقری

تعداد سوال: ۱

گیاه قاشقیم وسط برگهاش قهوه ایی و سوخته شده ویژه

تعداد بازدید ۱۵۶

دوساله گیاه قاشقی دارم.یه مدت هوا خوب شده بود با بقیه گیاه ها بردمش تو بالکن.ولی یدفه متوحه سوختگی وسط برگهاش شدم.قبل ازاین اتفاق چند وقتی خاک گلدونم هزارپا داشت که خود به خود رفتن.هیچ وقت کودش ندادم.ولی الان خاکش و عوض کردم.گیاه برگ جدید میده ولی برگهاش میریزه

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۰۴ ۱۷:۵۱:۰۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر سوختگی در اثر نور یا دمای زیاد ایجاد شده ، الان گیاه رو به داخل منتقل کردید یا هنوز در بالکن هستش؟

۱۴۰۱-۰۵-۰۵ ۰۶:۵۴:۱۹

سحرباقری

از همون روز که برگهاش سوخت دیگه بیرون نبردم.یه ماهی هم هست خاکش و عوض کردم.ولی برگهاش ضعیف هستن و برگهای جدیدش میریزن.الان ۱۰ روز یبار آبش میدم

۱۴۰۱-۰۵-۰۵ ۱۳:۰۷:۰۸

کارشناس شماره ۱

برگی که آسیب دیده را جدا کنید . آبیاری را زمانی انجام بدید که خاک گلدون خشکه و بعد گیاه رو سیراب کنید . خاکش باید زهکشی خوبی داشته باشه و آب به راحتی ازش عبور کنه . افراط و تفریط در آبیاری ، وجود آفت ، نور خیلی کم ، خاک نامناسب میتونه باعث ریزش برگها بشه . اب زیر گلدانی را همیشه خالی کنید یکبار به گیاه هیومیک اسید بدید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۱-۰۵-۰۶ ۰۰:۱۲:۲۱

سحرباقری

توی عکس ببینید برگهای گیاه میریزن.و پشت برگها هم ببینید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۰۶ ۱۱:۰۴:۴۰

کارشناس شماره ۱

برگهای آلوده را جدا کنید و با سم کنفیدور گیاه رو سمپاشی کنید سمپاشی را در داخل منزل انجام ندید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۱-۰۵-۰۶ ۲۲:۲۸:۲۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@