پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

رضا جلیل زاده

تعداد سوال: ۱

زرد و خشک شدن برگهای لیراتا ویژه

تعداد بازدید ۶۶۷

سلام و وقت بخیر . یک فیکوس لیراتا دارم که از عید به این طرف برگها لکهای قهوه ایی گرفتند و از جاهایی خشک شدند ! توی خونه برای رطوبت دستگاه بخور هم دارم . نورش هم خوبه و کنار پنجره است که باز هست .نور غیر مستقیم . آب هم هفته ایی یکبار بهش میدم جوری که همه خاکش خیس میشه . تهرانم . بهش کود سه 20 هم دادم فرقی نکرده و داره خیلی سریع خراب میشن برگها . لطفا کمک کنین چه کنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۰۵ ۱۹:۴۵:۲۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . گیاه از نظر تهویه در چه محیطی قرار داره ؟ آیا به گیاه هوای تازه میرسونید ؟ آیا آب از زیر گلدان خارج میشه؟

۱۴۰۱-۰۵-۰۶ ۰۰:۱۴:۵۶

رضا جلیل زاده

تعداد سوال: ۱

سلام بله در 1-2 متریش پنجره باز است . کولر آبی هم روشنه و هوا جریان داره در اتاق . آب هم قبلا کم می دادم ولی 10 روزه زیادتر میدم و از زیرش میزنه بیرون . قارچ نیست اینها ؟ زمستون و پاییز حالش خوب بود و از عید کم کم لک دار شد و برگها به این صورت دراومدن

۱۴۰۱-۰۵-۰۶ ۰۸:۵۸:۱۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

لیراتا نسبت به بیماری قارچی خیلی حساسه . و باید تهویه ی عالی و شرایط نگهداری از نظر نور و دمای یکنواخت عالی باشه تا بتونه تو محیط خونه دوام بیاره . شما اگه از قارچ کش تم استفاده کنید . موقتی هستش ممکنه در گیاه مدتی بهبودی مشاهده کنید اما اگر شرایط محیطی کنترل و مناسب نشه دوباره گیاه دچار مشکل میشه . سعی کنید گیاه در معرض باد کولر قرار نداشته باشه بین دو آبیاری اجازه بدید خاک نسبتا خشک بشه و بعد گیاه رو در این فصل سیرآب کنید یکبار هم بهش فارچ کش بزنید . سمپاشی را در داخل منزل و در معرض نور زیاد ، انجام ندید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide) قارچ کش پنکونازول
۱۴۰۱-۰۵-۰۶ ۲۲:۳۷:۲۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@