پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۳

پوسیدگی ریشه ویژه

تعداد بازدید ۱۸۱

سلام و خسته نباشید من یک آلوئه جوانا ؟ دارم که بعد یک مدتی دیدم برگ های پایینش درحال زرد شدن هستن ک خب یکی دوتاش رو کندم ولی بازم زرد میشدن برای همین ورداشتم که خاکش رو تعویض کنم(چون شنیدم ک زرد شدن برگ های پایینش بخاطر آبیاری زیاد و خاک و .... زهکشی نامناسب هست که خب منم گیاهم رو از خیریه خریده بودم و گلدونشون زهکشی خوبی نداشت روشم سنگ ریزه های رنگی بود اما ب هرحال ک دست نزدم و تعویض نکردم چون گفتم ممکنه دچار تنش؟ و .... بشه و گفتم صبر میکنم یکم بعد تعویض گلدون انجام میدم ) وقتی گیاه رو از گلدون دراوردم تا تعویض کنم دیدم ریشه هاش قهوه ای طور شدن یه مقدار ولی ۲ تا دونش سرشون هنوز سفید بود حالا مطمئن نیستم آیا پوسیدگی ریشه هستش یا خیر اما خب فکر کنم همین باید باشه احتمالا

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۰۶ ۱۸:۲۲:۴۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر ، گیاهتون آلوئه سیلیاریس هستش و باید در هوای آزاد نگهداری بشه . بهتره اگر تراس دارید گیاه رو به تراس و به محیطی سایه افتاب منتقل کنید . زرد شدن برگها هم میتونه بعلت افراط و تفریط در آبیاری و زهکشی نامناسب خاک و گلدان یا خاک نامناسب و یا نور کم و تهویه نامناسب محیط باشه . گلدان را به هوای آزاد منتقل کنید و هرزمان خاکش خشک بود سیرآبش کنید البته در ابن فصل نیاز به سیرآب شدن داره و در فصل سرد باید بیشتر خاک رو خشک نگه دارید . فقط زمانی که هوا سرد و برفی و یخبندان هستش ، گیاه رو به داخل و محیطی گرم و پرنور منتقل کنید

۱۴۰۱-۰۵-۰۶ ۲۳:۰۱:۰۸

کاربر

توی این هوا بیرون بزارمش خراب نمیشه؟ و اینکه ریشه هاش چی آیا نباید نگران باشم؟ رنگشون یه جورایی قهوه ای بودش و نگرانم پوسیدگی باشه

۱۴۰۱-۰۵-۰۶ ۲۳:۲۶:۱۰

کارشناس شماره ۱

اگه ریشه قهوه ای و پوسیده و ابکی هستش قطع کنید . دوباره ریشه میزنه ، گیاه حساسی نیست . فقط چون تا الان تو خونه بوده ، یکدفعه در معرض نور زیاد قرارش ندید چون میسوزه ، آبیاری رو حتما شبها انجام بدید ، سنگهای روی خاک رو هم کاملا بردارید سطح خاک را کمی زیر و رو کنید .

۱۴۰۱-۰۵-۰۷ ۰۰:۱۶:۰۶

کاربر

قهوه ای هستش ولی آبکی نیستش ینی قطع کنم؟ و اینکه قطع کنم بعدش چطوری ریشه دارش کنم راستش اطلاعاتی درباره ریشه دار کردن ندارم خاک خاصی میخواد یا با آب مثلا؟

۱۴۰۱-۰۵-۰۷ ۲۳:۵۱:۴۰

کارشناس شماره ۱

اگه ابکی نیست و ریشه سفت و محکمه نیازی به قطع کردن ریشه نیست . برای ریشه دار کردن میتونید قلمه را در خاک کاکتوس یا ماسه بکارید حدود دو هفته بعد ریشه دار میشه ، هرزمان خاکش خشک بود بهش کمی اب بدید فقط در حدی که خاک کمی مرطوب بشه کافی هستش .

۱۴۰۱-۰۵-۰۸ ۰۱:۵۸:۳۱

کاربر

ممنونم ببخشید کود یا چیزی نیاز نداره ؟

۱۴۰۱-۰۵-۱۱ ۰۱:۰۳:۲۵

کارشناس شماره ۱

نه نیازی نداره خاکش خوب باشه و نور کافی بهش برسونید خیلی خوب رشد میکنه ، گیاه کم توقعی هستش

۱۴۰۱-۰۵-۱۲ ۰۰:۳۶:۱۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@